Meeste 4 km pikkusele distantsile oli end kirja pannud koguni 28 jooksjat, kirjutab
. Esimesed kaks 1-kilomeetrist ringi hoidsid mehed end tagasi, läbides mõlemad ringid 3.05-ga. Kolmandal ringil hakkasid tempot tegema SK Stamina esindajad Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov. Ainsana suutis nendele järgneda klubikaaslane Ilja Nikolajev.

Fosti ja Tšerapannikov püsisid koos pea lõpuni. 100 meetrit enne finišit suutis Fosti klubikaaslasest Tšerepannikovist mööda spurtida ja võita napi eduga Eesti meistritiitel. Pronksmedalile tuli viimasel tõusul (umbes 800 m enne lõppu) Ilja Nikolajevist möödunud Aleksei Markov (TÜASK).

,
Naiste sama pikal distantsil jooksid kolm ringi koos Jekaterina Patjuk (TÜASK), üks kolmikõdedest  Luikedest (TÜASK), Evelin Kärner (SK Stamina) ja Annika Rihma (Sportkeskus.ee). Viimasel ringil jäi  Luik esikolmikust maha. Eesti meistritiitli võitis ettearvatult Jekaterina Patjuk. 200 meetrit enne lõppu möödus Evelin Kärner Annika Rihmast ning võttis viimase ees hõbeda.