Kriitika alla sattunud treener: miks on spordiaasta lõpetamisel koos alaealised ja alkohol?

 (19)
Kriitika alla sattunud treener: miks on spordiaasta lõpetamisel koos alaealised ja alkohol?
Ants KiisaFoto: Rauno Volmar

Eesti kergejõustikukoondise heitealade peatreener Ants Kiisa, kes sattus skandaali, sest võttis mullusuvises noortekoondise laagris Käärikul grilli- ja saunaõhtul välja õlled, imestab, miks ei ole suurt numbrit tehtud sellest, et alkohol on vabalt saadaval näiteks spordiaasta pidulikul lõpetamisel.

Kiisa ütles Delfile, et tänases Postimehes avaldatud informatsioon, et tema võttis teiste jaoks alkoholi kaasa, ei vasta tõele. "Igaüks, kes treeneritest tahtis, ostis endale sauna õlled. See, et kirjutati, et mina tõin teistele alkoholi, on vale. See on fakt," sõnas Kiisa ning viskas seejärel õhku küsimuse Eesti kergejõustikuliidu ja Eesti olümpiakomitee spordiaasta lõpetamise kohta.

"Mina olen treener ja vanemtreener ja laagri korraldaja. Ning mina olen nüüd pahasti teinud, kuigi mina ei ostnud alkoholi, vaid korraldasin vaid grilli ja sauna. Kergejõustikuliidu aasta lõpetamisele kutsutakse ka noored sportlased ehk alaealised ning seal on ametlikult alkohol väljas. Kas see on siis okei? Üks samm edasi on Eesti spordiaasta ametlik lõpetamine Nokia kontserdimajas. Eesti Olümpiakomitee ametlikult kutsub külalised, kohal on samuti alaealised, parimad noorsportlased. Ka seal on igal pool alkohol laual. Milline see õige reglement siis on?" küsib Kiisa.