Kolmekordne kergejõustiku maailmameister koolitas eestlasi


Kolmekordne kergejõustiku maailmameister koolitas eestlasi
Kerron Stewart (paremal).Foto: AFP/SCANPIX

Eestit külastas endine Jamaika tippsprinter Kerron Stewart, kes jagas Eesti sportlastele ja treeneritele kasulikke nõuandeid kahepäevasel koolitusel.

Paar aastat tagasi pika ja eduka sportlaskarjääri lõpetanud Kerron Stewart töötab treenerina ja soovib oma koolitustel edasi anda kõike, mida tippsprinteri elu talle õpetas. Stewarti sõnul on ka Eestis sihikindla tööga võimalik jõuda nii kaugele, et meil oleks rohkem vähemalt Euroopa tasemel arvestatavad sprintereid.

"Jamaikal pöörasime pikalt tähelepanu ainult sprindile, aga nüüd on meil head 400 m ja 800 m jooksjad ja ehitame üles ka pikamaajooksusüsteemi," lausus Stewart ERR-ile.

"Nagu nägime viimastel maailmameistrivõistlustel, läheb ka meie väljakualade sportlastel hästi. Kui Eesti tahab kergejõustikus olla konkurentsivõimeline, tuleb arendada kogu spordiala, mitte ainult kergejõustiku ühte külge."

Alla kolme miljoni elanikuga Jamaika ei ole suur riik, aga ometi tuleb sealt pidevalt väga palju häid sprintereid. Kerron Stewarti sõnul on edu võti arenguprogramm, mille välja töötamine võttis väga palju aega.

Loe pikemalt ERR-i spordiportaalist.