Kohilas tõugati kuuli Taavi Peetre mälestuseks

 (10)
Taavi Peetre mälestusvõistlusel osalejad, kergejõustik
Pressifoto

Nagu nõiaväel lõi taevas Kohila kohal päikesest särama päikesepoiss Taavi Peetre mälestuseks peetava kuulitõuke võistluse alguseks ja jäi sinna kuni võistluste piduliku lõpuni. Eelmisel aastal toimus Taavi Peetre mälestusvõistlus Hiiumaal ja et seda traditsiooni jätkata, käis Taavi elukaaslane Katrin Tammsaar Ants Kiisa jutul, et tuleks ikka ka sellel aastal võistlus korraldada, mälestamaks Taavit ja tema suurimat kirge kuulitõuget.

Kokku oli 11. septembri õhtul Kohila staadionile kogunenud 13 Eesti paremikku kuuluvat kuulitõukajat. Kogu võistluse pikima kuulikaare sooritas A-klassi poiste võitja Ats Kiisa Audentes SK-st, kelle võidutulemus oli 18.12. Meeste hulgas võidutses Eesti esinumber Raigo Toompuu (TTÜ SK) 17.79-ga, teine oli Martin Kupper (Audentes SK) 15.81-ga ja kolmas Fred Väli (Haapsalu KJK) 15.71-ga. Juunioride seas tegi pikima tõuke Karl Koha Haapsalu KJK-st 15.86-ga.

Võistluse auhinnalaua eest olid hoolitsenud Spordiürituste Korraldamise Klubi, AS E-Piim, Tartu ÜSK ja Heitjate seeriavõistlus. Võistluse korraldajad tänavad Kohila vallavalitsust, Mati Lilliallikut ja kõiki Taavi sõpru, kes tema mälestuseks tõukama tulid või siis kaasaelajate seas olid.

Võistlust jäid lõpetama Katrini sõnad - nüüd on meie poolt esimene pääsuke lendu lastud, kindlasti jätkame seda traditsiooni ja edaspidiselt oleks tore näha ka naiskuulitõukajad Taavi mälestuseks võistlemas.