Kirt näitas Soomes taas maailmaklassi ning võitis seal kaheksanda võistluse jutti

 (14)
Magnus Kirt Kohilas võistlemas
Magnus Kirt.Foto: Siim Solman

Maailma käesoleva hooaja parim odaviskaja Magnus Kirt sai järjekordse võidu, kui triumfeeris Soomes Joensuus peetud miitingul.

Enda kohta tagasihoidlikult, 78- ja 82-meetrise odakaarega võistlust alustanud Kirt näitas klassi kolmandal katsel, kui põrutas 87.35. Edasistest katsetest eestlane loobus.

80 meetri piiri alistasid veel ka Antti Ruuskanen ja Lassi Etelätalo - nende resultaadid vastavalt 80.79 ja 80.72. Neljas oli indialane Shivpal Singh 76.90-ga, Tanel Laanmäe sai 75.82-ga viienda koha.

Tulemused:


Võistluse käik:

Esimene katse Kirdil ebaõnnestus - ta sai kirja 78.90. Sealjuures ei säranud ka konkurendid - Lassi Etelätalo sai kirja 72.99, Shivpal Singh 72.94. Ruuskanen ei saanud üldse tulemust kirja. Tanel Laanmäe tõusis Kirdi kõrvale teiseks, aga temagi piirdus 75.82-ga.

Teisel katsel sai Kirt kirja 82.92, ent ei jäänud oma sooritusega ise siiski rahule. Ruuskanen sai kirja 77.00 ning läks teiseks, Singh jättis 76.33-ga Laanmäe neljandaks.

Kolmandal katsel näitas Kirt juba taset - 87.35! Ruuskanen vastas 80.79-ga ning tõusis teiseks, kodupubliku rõõmuks kerkis kolmandaks 77.37 kirja saanud Etelätalo. Laanmäe tulemust ei parandanud.

Neljandal katsel ei parandanud oma tulemust oluliselt mitte keegi. Kirt otsustas edasistest katsetest üldse loobuda, Laanmäe sai kirja 74.41.

Seotud lood:

Viiendal katsel Laanmäe 74.04-ga ei parandanud, viimasel katsel ründas teist kohta Etelätalo, kel jäi sellest siiski seitse sentimeetrit puudu - 80.72. Õige pisut parandas ka Singh 76.90-ga, Laanmäe tulemust kirja ei saanud.

Enne võistlust:

Kirdi peamine konkurent on soomlane Antti Ruuskanen, kes on tänavusel hooajal kirja saanud 85.15. Kirt juhib maailma edetabelit 90.61-ga.

"Ma pole sel hooajal veel Ruuskaneni vastu võistelnud, seega on see korralik väljakutse," ütles Kirt Soome kergejõustikuliidule.

Samuti paluti Kirdil selgitada, mis on tema selle hooaja edu saladus. "Talvistel treeningutel ei keskendunud ma nii palju viskamisele, vaid liikuvuse parandamisele. Tundub, et see on edu toonud. Suvel olen proovinud viskehetkel oda nurka õigeks sättida. Kui sellele keskendun, saan nurga paika, aga siis võib midagi muud väga lihtsalt paigast ära minna. Ostravas suutsin kõik kokku panna," viitas ta juunis Tšehhis toimunud võistlusele.

Veel võivad Joensuus kaugele visata näiteks India esindaja Shivpal Singh (tänavu 86.23) ja soomlane Lassi Etelätalo (81.95). Stardinimekirjas on ka Tanel Laanmäe (76.79). Meeste odavise algab kell 19.50.

Eestlastest võistlevad Joensuus veel Rivar Tipp ja Sten Ütsmüts, kes teevad kaasa 800 meetri jooksus. Vaata Joensuu võistluse stardinimekirja SIIT!

Delfi hoiab lugejaid Magnus Kirdi võistlusega kursis.