Tal kulus järvele tiiru peale tegemiseks aega 14.30. "Jalg pidas paremini kui Lossmanni jooksul. Sealne trepiosa võttis reielihased kangeks. Mõtlesin küll päev enne jaanipäeva, et kuidas ma jooksen. Määrisin lihased sooja geeliga kõvasti sisse ja läks üle," rääkis Kits Jooksuportaalile.

Eelmisel aastal jäi jooksumehel kannakõõluse vigastuse tõttu Karksi-Nuia jaanijooks vahele, kuid varasematel aastatel on ta selle eest seal võidutsenud kuus korda järjest. Nüüd mõlgutab Kits mõtteid startida 4. juulil ümber Pühajärve jooksul.

Kuigi 10 000 m Eesti meistrivõistlused toimuvad 19. juulil kodupaigale lähedal Viljandis, ta seal osaleda ei kavatse. "Selleks peab olema ikka tugev ja tegema spetsiaalseid lõigutrenne," arvas Kits. Pealegi ei hakkaks mees oma jalgadega uuesti staadionil riskima.

Keio Kitse järel sai ümber Karksi-Nuia paisjärve jooksul teise koha sai Ülari Kais (SK Jooksupartner), kes kaotas 17 sekundiga. Kolmandana lõpetas Joosep Tammemäe Viljandi suusaklubist ajaga 15.14. Temast jäi omakorda 12 sekundi kaugusele neljandana finišeerinud parim meesveteran Andrus Lein (KJK Vike). Naistest võitis jooksu Lily Luik (TÜASK) ajaga 16.54.

Tänavu püstitati Karksi-Nuia jaanijooksul osalejate rekord. Kokku startis erinevatel distantsidel kokku 502 jooksjat.

Ümber Karksi-Nuia paisjärve jooksu 4,4 km tulemused.