Keenias treeniv Roman Fosti võeti jooksmise ajal politsei poolt kinni

 (43)
Tallinna Maraton 2018
Roman FostiFoto: Taavi Sepp

Keenias Iteni sportlaskülas treeniv maratoonar Roman Fosti avaldas sotsiaalmeedias, et käimasolev nädal algas tema jaoks külaskäiguga politseijaoskonnas.

"Nädal ei ole just kõige paremini alanud, kui lähed jooksma ja satud mõne aja pärast Iteni politseijaoskonda seitsmeks tunniks koos 11 teise jooksjaga ühte punkri, sealhulgas ka üks neiu, kes olevat trenni käigus püüdnud ühe noormehe kinni, kes omakorda ei tahtnud temast maha jääda," alustas Fosti. "Kinnipidamise põhjus, et joosta tohib vaid üksi, väidetavalt joostes higistad ja covid-19 viiruse levik on suurem kui linnapeal mitmekesi jalutavatel inimestel. Ausalt öeldes ei olnud sellest teadlik, info levik on olnud väga kehv. Kui kaks nädalat tagasi koolid kinni pandi, rahva kogunemised, kirikud suleti, söögikohad (ainult take away), grupis jooksmine (kuni 2 inimest tohtis joosta), jõusaalid sealhulgas.

Nädal hiljem kuulsime, et kella 19st õhtul ei tohi väljas viibida või saad ilma hoiatamata nuiaga, nagu ma eile peaaegu oleks saanud, kuna peale punkris olemist läksin treeningut lõpule viima (üksi). Kell oli 18.53, kui nuiaga sõjaväelane vehkis. Osutasin kaugelt kellale, et mul on veel 7 minutit aega.

Politseijaoskonda kutsuti tähtsad isikud (väidetavalt terviseminister), veel mõned ja meid päästma autoriteedist Keenia treener Jerome. Saime korraliku loengu, mille käigus mainis naisterahvas, et ta isiklikult saatis Iteni jooksjate Whatsappi rühma sõnumi,et joosta tohib üksi ja võtku tõsiselt viirust. Selles rühmas mind muidugi polnud. Sooviti, et me sõnumit edasi jagaksime ja muidugi kinnipidamine aitab veel kiiremini levitada. Kes ikka tahaks trellide taha sattuda. Võetakse väga tõsiselt, kuna kardetakse Euroopa juhtumit, et kuu aja pärast on ka siin sadu haigeid... Ise loodan paremat, kuna piirid on juba mõnda aega kinni olnud ja võetakse olukorda tõsiselt. 7 tunni jooksul koheldi meid hästi, saime isegi süüa, tegin hulka harjutusi ja võtsin päikest. Hoidkem distantsi, korralik kätepesu ja treenime seni üksi."

Seotud lood:

Ametlike andmete kohaselt on Keenias koroonaviirusesse nakatunuid 50, kellest üks on nüüdseks paranenud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!