Hausenberg läbis 60 meetri distantsi 6,85 sekundiga, kordas kaugushüppes 7.76-ga isiklikku sisemarki, tõukas kuuli 14.29 ja ületas kõrgushüppes 1.95.

Teist päeva alustas Hausenberg täna 60 meetri tõkkejooksus ajaga 8,12. Paraku tegi ta teivashüppe soojenduskatsetel reie tagumisele lihasele liiga ja mees otsustas liigseid riske vältida ning võistlemise lõpetada.

Treener Karin Hausenberg selgitas, et põhieesmärk oligi end korralikult testida enne 8.-9. veebruaril toimuvaid Eesti täiskasvanute meistrivõistlusi, kus tahetakse teha hea tulemus. Hausenberg näitas, et väga hea õnnestumise korral võiks ta olla võimeline ründama 6000 punkti piiri ja võitlema sise-MM-i pileti eest.

Korraliku punktisumma sai kokku samuti väljaspool arvestust kaasa teinud Risto Lillemets, kes parandas oma senist marki 58 punkti võrra. Tema seeria: 7,16; 7.00; 13.92; 2.07; 8,24; 5.00; 2.52,11. Isiklikud rekordid sündisid tõkkesprindis ja teivashüppes. Jooksvas maailma edetabelis võttis 22aastane Lillemets sisse kolmanda koha, juhivad sakslased Manuel Eitel (5963) ja Tim Nowak (5883).

Kergejõustikuliidu pressiteade võistluste kohta:

U14 tüdrukute viievõistluse parim oli Katarina Verst (TÜASK, treener Harry Lemberg), kes oli liider kogu võistluspäeva vältel, kogudes lõppsummaks 4577 punkti, mis tähistab ka sportlase isiklikku rekordit. Hõbemedali võitis Marta Ründva (Saue KJK) 4431 punktiga ning pronksmedali sai kaela Miia Ott (UP Sport) 4276 punktiga.

U14 poiste seitsmevõistluses triumfeeris ligi 500 punktise eduga teiste ees Ron Sebastian Puiestee (KJK Saare, treener Andres Laide), kogudes 5248 punkti. Hõbeda võitis Andre Jürisson (KJK Saare) 4764 punktiga ja pronksise autasu teenis Jaan Junson (TÜASK) 4758 punktiga.

U16 arvestuses oli neidudest parim Emma Kathrina Hein (Haapsalu KJK, treener Kaja Ladva), kes kogus viie alaga 3179 punkti. Võitjale pakkusid tihedat konkurentsi hõbemedali võitnud Mari Silvia Lauri (SK Altius) 3165 punktiga ning pronksmedali võitnud Mirtel Klaar (Audentese SK) 3107 punktiga.

U16 noormeeste seitsmevõistluse Eesti meister on Harry Richard Jääger (SK Elite Sport, treener Mairo Tänav(Tänak)), kelle punktisummaks tuli kokku 4557. Teise koha sai Romet Kivi 4186 punktiga (SK Viraaž) ning kolmas oli Timo Kaarus (Saue KJK) 4088 punktiga.

U18 vanuseklassis sai noormeestest poodiumi kõrgeimale astmele astuda Oliver Kruuspan (Audentese SK, treener Hennit Küppas), kellele tõi esikoha 4836 punkti. 2. koha teenis 4759 punktiga Jaroslav Sivuha (Audentese SK) ning pronksi võitis Marten Roasto (KJS Sakala) 4566 punktiga.

U18 neidude viievõistluse Eesti meister on Liisa-Maria Lusti (Audentese SK, treenerid Sven Andresoo ja Heiko Väät), kes saavutas isikliku rekordi ja esikoha esmakordselt U18 vanuseklassis võisteldes 3883 punktiga. Hõbeda võitis Laura Lokotar (KJK Kose 2000) 3728 punktiga ja pronksile tuli Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) 3553 punktiga.

U20 arvestuses läks naiste viievõistluse esikoht Lilian Turbanile (SK Elite Sport, treener Erki Nool), kes kogus 3918 punkti, mis tähistab ka sportlase isiklikku rekordit. Särava tulemuse tegi Turban võistluse sees kõrgushüppes, kus ületas isikliku rekordi väärilise 1.80. Hõbeda võitis Marilis Remmel (KJK Saare) 3434 punktiga ja pronksi Kelly-Anete Koik (SK Maret-Sport) 3218 punktiga.

U20 meestest kaitses tiitlit Eerik Haamer (TÜASK, treenerid Harry Lemberg ja Anne Mägi) 5350 punktiga, mis tähistab ka sportlase uut isiklikku rekordit. Hõbeda võitles välja Tony Ats Tamm (Audentese SK) 5244 punktiga ning pronksi pälvis 5147 punktiga Igor Andrejev (Audentese SK).