Kas Andrus Värnik võistleb täna Tartus?

 (9)
Andrus Värnik
AFP/Scanpix

Kuldliiga avaetapil 82-meetrise odakaarega maailmameistrivõistluste A-normi täitnud eksmaailmameister Andrus Värnik on korraldajate kinnitusel täna õhtul Tartus toimuvatel Gustav Sule mälestusvõistlustel stardis. Väidetavalt aga Värnik siiski ei osale kubemelihasevigastuse tõttu.

"Värnik võistleb täna kindlasti," sõnas BIGBANK Kuldliiga korraldaja Taavi Esperk täna keskpäeval Delfile.

Mitmevõistleja Kristjan Rahnu võistleb täna Tartus teivashüppes, kuigi ametlikus stardiprotokollis teda sarnaselt Värnikule ei ole.

"Värnikut ja Rahnut ei ole hetkel veel stardiprotokollides, sest nende osalemine selgus alles eile õhtul," sõnas Esperk.

Kuldliiga teisel etapil on stardis ka kaks maailma hooaja edetabelijuhti - kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter (hooaja parim 70.84) ja odaviske olümpiahõbe Vadims Vasilevskis Lätist ( 90.71).

Kanterile pakuvad Tartus konkurentsi Pekingi olümpia kuues Bogdan Pištšalnikov Venemaalt (hooaja mark 65.58), Egiptuse vägilane Omar El Ghazaly (65.18), maailma edetabeli kaheksas mees Märt Israel (66.05) ja hooaja avastardi tegev Ateena olümpiapronks Aleksander Tammert.

Kui Kanter heidab täna Tartus maailmarekordi, siis teenib ta BIGBANKilt 500 000 krooni ning teeb õnnelikuks ka ühe piletiostja, sest publiku vahel loositakse maailmarekordi korral võistlussarja nimisponsori poolt välja 100 000 krooni. Maailmarekord 74.08 kuulub 1986. aastast sakslase Jürgen Schulti nimele.

Meeste odavise algab täna kell 18:30, meeste ketas 19:50.