Karel Tilga ilmselt tänavu kümnevõistlust ei tee


Karel Tilga
Karel TilgaFoto: Ilmar Saabas

Mitmevõistleja Karel Tilga sõitis Eestisse aprilli teisel nädalal, pärast seda kui selgus, et USA-s, kus noormees ülikooliharidust omandab, koroonaviiruse tõttu normaalselt treeninguid jätkata ei saa.

Viimastel nädalatel on 22-aastane Tilga põhiliselt treeninud oma kodupaigas Pukas, kus saab kasutada jõusaali ja kooli staadionit, kirjutab ERR Sport.

"Ma siin eelmisel suvel ka küünarnuki ja erinevate probleemide pärast ei võistelnud. Siis jooksin ja käisin jõusaalis," meenutas Tilga. "Praegu olen teinud enam-vähem sama mudeli järgi. Mitte midagi kergejõustiku-laadset, vaid ÜKE-t."

Kui asjad oleks kulgenud algselt planeeritud kujul, viibiks Tilga praegu Eesti asemel hoopis USA-s ning valmistuks kümnevõistluseks ülikoolidevahelistel meistrivõistlustel. Nüüd on aga tõenäoline, et aastal 2020 Karel Tilga ühtegi kümnevõistlust ei läbigi.

"Eestikad vist toimuvad, aga arvan, et selle aja peale ma ei ole enam Eestis. Mitmekat ei tee, aga mingeid heitjate võistlusi proovin teha," lisas Tilga, kes viis talvel seitsmevõistluse rekordi 6019 punktini.