MM-hõbe Kanter oleks esikoha saanud oma kõigi nelja mõõtmisele läinud katsega, sest teise kohaga leppinud Aleksander Tammert lõpetas 65.88-ga, vahendab Sportnet.

Ksenija Balta püstitas 100 m jooksus uueks Eesti rekordiks 11,53.

Kanter tegi seeria 66.26 — 69.58 — 68.18 — 66.64 — X — X, ajavahemikul 1993-2003 10 meistritiitlit võitnud Tammertil oli vastu panna X — 65.16 — 59.32 — 63.98- 65.88 — 65.66. Pronski sai Märt Israel (61.56), kes jättis neljandaks Margus Hundi (57.77).

Kanteri senine selle suve parim oli 67.49. Tammert lennutas aga aprilli keskel USA-s Eesti rekordiks 70.82. Lisaks Tammertile on Kanterist hooaja edetabelis ees veel ungarlane Zoltan Kövago (69.95) ja leedulane Virgilijus Alekna (69.73).

Eelmise aasta meistrivõistlustel olid Rakveres ebasoodsad olud ja siis lõppes duell Kanteri kasuks 66.05 — 62.79. Kaks aastat tagasi, kui Kanter Tammerti hegemoonia murdis, kallutas noorem mees vahekorra enda kasuks tulemustega 66.91 — 65.51.

Balta nimel on nüüd mõlemad sprindirekordid. Juuni lõpus kordas ta Türil 100 m jooksus Katrin Käärti senist marki 11,57. Mitmevõistluse Superliiga jõuproovil Arles’is sai 200 meetris ajaks 23,05. Reedel sai vastutuules 100 m hõbeda Ebe Reier (12,26) ja pronksi (12,52).

Meeste 100 m jooksu valitses Marek Niit. 10,51-ga nii hooaja tippmargile kui isiklikule rekordile tuule alla teinud saarlane edestas Kristjan Reinarut 0,34 ja kolmandana alla 11 sekundi jooksnud Maido Mesipuud 0,42 sekundiga. Seni tänavust edetabelit juhtinud Argo Golberg sai eeljooksus kirja 10,96, aga finaalis starti ei tulnud.

Eesti meistriks naiste 400 m jooksus tuli Maris Mägi. 18-aastane TÜ ASK jooksja lõpetas Kadrioru staadionil oma tänavuse parima ajaga 54,10, millest Eestis pole keegi kiiremini jooksnud. Mägi lõi rekordiomanikku Egle Uljast 0,58 sekundiga. Kolmandaks tuli Jekaterina Duman (55,59). Uljase rekord 51,91 pärineb Ateena olümpialt.

Meeste samal alal võidutses Henri Sool. Pärnu Altiust esindav 24-aastane jooksja läbis staadioniringi 47,53-ga ja edestas klubikaaslast ning hooaja tippmargi 47,28 omanikku Martin Vihmanni 8 sajandiksekundiga. Kolmanda koha saanud tartlane Märt Kroodo kaotas juba üle sekundi (48,82).

Kolmikhüppes jäid tulemused loodatust tagasihoidlikumaks, kuid pinget jätkus lõpuni. Lauri Leis lükks Jaanus Uudmäe liidrikohalt neljanda katsega, kui maandus kolme sammuga 16.14 kohal. Uudmäe pidi leppima avakatsel hüpatud 16.05-ga, seega jäi täitmata Göteborgi EM-norm. Pronks Jaanus Suvile (15.05).

Naiste kolmikhüppes oli viie võistleja hulgas kindel võitja Veera Baranova. EPMÜ SK neiu oleks esikoha saanud oma nelja parema katsega, võidutulemuseks mõõdeti 13.75. Sirkka-Liisa Kivine sai kirja vaid ühe määrustepärase hüppe, kus ta maandus 13.42 kohal. Pronks kuulus Ksenia Iljinale (12.28).

Meeste 110 m tõkkejooksus võttis kulla Rene Oruman. 22-aastane tartlane läbis eeljooksu 14,12-ga ja kaotas kümnendikuga külalisele Jaapanist. Kuigi finaalis jäi konkurents hõredaks, lõpetas Oruman täpselt 14 sekundi ja oma tänavuse parimaga. Teine koht kuulus Riho Õllile (14,57) ja kolmas Dima Borissenkole (14,92).

Naiste tõkkesprindis ei pidanud Mirjam Liimask pingutama. Eeljooksus 13,92, finaalis 13,74 ja esikoht tuli enam kui poolesekundilise ülekaaluga. Hõbe Jaanika Meriküllile (14,26), pronks Grit Šadeikole (14,32).

Õrnema soo teivashüppes ületas Kristina Ulitina 3.60, teist kohta jagasid Jekaterina Kaisina ja Liina Utsal 3.40-ga. Kõrgushüppes ületasid nii Anna Iljuštšenko kui Grete Udras 1.79, meistritiitli andis esimesele kõrguse alistamine esimesel katsel. Udras ületas 1.79 teisel üritusel. Pronks Ksenia Kostrõkinale (1.76).

Margus Pirksaar lõi konkurente 10 000 m jooksus pea poole ringiga ja võitis hooaja tippmargiga 31.17,95. Teise koha sai Taivo Püi (31.46,35) ja kolmanda Taavi Tambur (31.53,60).

Naiste 3000 m takistusjooksus oli osalejaid kuus ja kulla sai Katrin Kuusk 11.12,10-ga, järgnesid Olga Andrejeva (11.24,99) ja Tatjana Jatsenko (11.33,37). Meeste kolm paremat läbisid võistlusmaa kaks minutit kiiremini. Aleksei Saveljev jooksis 9.02,12-ga välja tänavuse hooaja tippmargi, edestades Kaupo Tiislärit (9.13,65) ja Martin Moosest (9.36,04).

1500 m jooksudest kujunes põnevamaks meeste võkistlus. Tiidrek Nurme kinnitas oma esimaileri staatust ja võitis 3.46,73-ga, kaaslane TÜ ASK-st, Nikolai Vedehi, kaotas sekundiga. Kolmas koht kuulus Ragnar Lipule (3.59,56). Naistest kuulus TÜ ASK-ile samuti kaksikvõit. Esikoht Jekaterina Patjukile (4.32,40), teine Jekaterina Irvanets (4.40,84) ja kolmas Liina Tšernov (4.43,05).

Käimise 10 000 m distantsil sai seitsme naissportlase konkurentsis esikoha Jekaterina Jutkina ajaga 54.50,85. Alla tunni jõudsid finišisse ka kahvatumate medalite saajad Meeli Pällin ja Svetlana Gribkova.

Naiste kettaheites polnud probleeme Eha Rünnel. Järjekordne tiitel tuli 13-meetrise ülekaaluga tulemusega 53.25. Viimase katsega heitis end hõbedale Signe Kobolt (40.32) ja lükkas Terje Matsiku (40.12) pronksile.

Matsik võitis revanši aga vasaraheites, kus esikolmikusse jõudnute resultaate lahutas kümmekond meetrit. Võitis Maris Rõngelep 62.81-ga, Matsik sai parimal katsel kirja 52.16 ja Kobolt 43.64.

Meeste vasaraheites piisas Martti Merilale ühest mõõtmisele läinud katsest, et 58.04-ga meistriks tulla. Mauri Zahkna (52.75) sai hõbeda ja Oliver Kilk (49,57) pronksi.

Laupäeval alustatakse hommikupoolse programmiga kell 10 ja õhtupoolse osaga kell 16