(USA) — jooksis 200 meetris kõigi aegade teise tulemuse 19,63.

Francisco Javier Fernandez
(Hispaania) — võitis 20 km käimise MK-sarjas.

Haile Gebrselassie
(Etioopia) — võitis Berliini maratoni hooaja kiireima ajaga 2:05.56. Püstitas 20 km jooksus ja poolmaratonis uue maailmarekordi

Christian Olsson
(Rootsi) — võitis pika vigastuspausi järel Göteborgis teise EM-kulla kolmikhüppes.

Asafa Powell
(Jamaica) — kordas kahel korral enda nimel olevat 100 meetri sprindi maailmarekordit 9,77.

Irving Saladino
(Panama) — võitis Berliini finaaletapil kaugushüppe ja jagas Kuldliiga Jackpoti.

Saif Saaeed Shaheen
(Katar) — võitis IAAF-i maailma karikal nii 5000 meetri jooksu kui 3000 meetri takistusjooksu. Selle saavutusega pole varem keegi hakkama saanud.

Andreas Thorkildsen
(Norra) — viskas sel hooajal oda 91.59, mis on kõigi aegade kuues tulemus.

Jeremy Wariner
(USA) — läbis 400 meetrit ajaga 43,62, mis on kõigi aegade neljas tulemus.

Liu Xiang
(Hiina) — jooksis Lausanne`is 110 meetri tõkkejooksus uueks maailmarekordiks aja 12,88.

Naiste hulgas kandideerivad aasta sportlase tiitlile:
Kajsa Bergqvist (Rootsi) — ületas 14 aastat Heike Henkeli nimel olnud naiste sisemaailmarekordi kõrgushüppes. Uued rekordnumbrid on 2.08.
Meseret Defar (Etioopia) — jooksis 5000 meetris uue maailmarekordi New York City`s.
Tia Hellebaut (Belgia) — üllatusvõitja Göteborgi EM-i naiste kõrgushüppes.
Janet Jepkosgei (Keenia) — võitis Maria Mutola nii Aafrika meistrivõistlustel kui ka Rahvaste Ühenduse Mängudel.
Lornah Kiplagat (Holland) — jooksis 20 km distantsil uue maailmarekordi.
Carolina Klüft (Rootsi) — teenis Göteborgi EM-il teise Euroopa meistritiitli seitsmevõistluses.
Gulfija Hanafejeva (Venemaa) — heitis uue naiste vasaraheite maailmarekordi 77.26.
Tatjana Lõssenko (Venemaa) — võitis EM-il kuldmedali, parandas kahel korral naiste vasaraheite maailmarekordit.
Sanya Richards (USA) — püstitas 400 meetri jooksus uue suurepärase USA rekordi ajaga 48,70.
Sherone Simpson (Jamaica) — võitis Maailma kergejõustiku finaalis 100 meetri jooksu 10,89-ga.