Hooaja tippmargi heitnud Gerd Kanter: vihmasaju kohta korralik tulemus

 (21)
Gerd Kanter
Gerd KanterFoto: Ilmar Saabas

Gerd Kanter heitis Tšehhimaal Turnovis toimunud Ludvik Daneki memoriaali kettaheitevõistlusel oma tänavuse hooaja tippmargi 65.23 ja sai teise koha.

Võistluse võitis Piotr Malachowski viimasel katsel heidetud 65.98-ga, kolmas oli Robert Urbanek tulemusega 61.79.

Hooaja avavõistlusel Shanghai Teemantliiga etapil oli Kanter saanud Malachowski järel samuti teise koha. Siis heitis eestlane 63.14 ja poolakas 67.34. Maailma hooaja edetabelijuht on Robert Harting 68.31-ga. Kanter tõusis tänase tulemusega kümnendaks.

"Arvestades seda, et võistlus toimus pidevas vihmasajus, siis võib avakatsel heidetud 65.23-ga rahule jääda," rääkis Kanter Delfile. "See, et Malachowski viimases voorus mööda läks, jääb küll kripeldama. Oleks tahtnud ka temalt võidu kätte saada. Aga arvestades tingimusi, siis jään oma kahemeetrise hooaja tippmargi parandamisega rahule."

"Teises voorus heitsin 63 ja pool meetrit. Kolmanda katse ajal vihmasadu tugevnes ja mul oli probleeme, et ketast katse ajaks kuivaks saada. Seejärel rida katseid ebaõnnestus, viiendas voorus heitsin 62 ja pool," kirjeldas Kanter võistluse käiku.

Laupäeval võistleb Kanter juba USA-s Eugene`is Teemantliiga etapil. Seal jääks Eesti rekordimees rahule 65 ja poole meetrise tulemusega.

"Loodetavasti on USA-s paremad võistlustingimused, kui täna. Kaks viimast aastat, kui ma olen seal käinud, ei ole pikad reisid just kõige meeldivamad olnud. Seal oleks iga sentimeeter kaugemale, kui täna, juba positiivne tulemus," vaatas Kanter eelseisvale võistlusele. "Olen seal varem 65 ja poole peale heitnud. Jääksin ka seekord sellise tulemusega rahule. Pärast seda tulen koju, puhkan reisidest välja ja üritan juba järgmistel Euroopa võistlustel kaugemale heita."

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.