Homme selgub, kuidas õnnestub päästa Portugalis lõksu jäänud kergejõustiklased

 (18)
Jekaterina Mirotvortseva
Jekaterina MirotvortsevaFoto: Raul Mee/EKJL

Suure tõenäosusega saab homme selgeks, millal ja kuidas õnnestub koju tuua Portugali lõksu jäänud kergejõustiklased.

Liikumispiirangute tõttu on Portugali lõksu jäänud hulk Eesti harrastuskergejõustiklasi, aga ka käimise tulevikulootus Jekaterina Mirotvortseva. Kergejõustikuliit on alates eilsest teinud nende koju aitamiseks suuri jõupingutusi.

„Homme ennelõunaks saab selgeks, millal ja kuidas õnnestub Portugalis olev seltskond koju tuua,“ rääkis kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, kes on alates eilsest tegelenud aktiivselt lahenduste otsimisega.

Kuna lennufirmad on koroonaviiruse leviku tõttu enamuse lendudest tühistanud, tuleb eestlastele organiseerida erilend. Teigamägi ongi otsinud võimalusi, kuidas seda teha võimalikult odavalt, et lõksu jäänud inimesed suudaksid reisi eest tasuda. Täna õhtuks jõuti olukorda, kus lahendus peaks saabuma homme.

Enamus Eesti tippkergejõustiklasi on juba kodus. USAs on sealsetes ülikoolides õppivad sportlased ning MMi hõbedamees Maicel Uibo, Keenias viibib maratoonar Roman Fosti. Tenerifel harjutanud sprinterid Marek Niit ja Rivar Tipp pääsevad koju seal puhkusel olnud inimestele järgi läinud lennukiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!