Haas, kes võistleb mõnes mõttes kodupubliku ees - Eleriin elab Soomes ning on tulnud ka Soome meistriks, kuigi esindab EM-il Eestit - oli üks kolmest naisest, kes kvalifikatsioonis ei teinud ainsatki ebaõnnestunud hüpet. Eestlanna viis finaali tulemus 1.84.

Lisaks Haasile läbisid eelvõistluse puhaste paberitega leedulanna Airine Palsyte ja itaallanna Alessia Trost. Suurüllatuse valmistas soomlanna Senni Ronkainen, kes parandas 1.84 ületades kahe sentimeetriga isiklikku rekordit ning pääses samuti lõppvõistlusele. Kõik finaali pääsenud 13 naist ületasid kõrguse 1.84.

Kõrgushüppe lõppvõistlus toimub laupäeval.

Rasmus Mägi oli 400 meetri tõkkejooksus oma jooksus teine ajaga 50,34. Poolfinaali ehk 16 parema hulka pääses Eesti rekordimees viiendana. Eeljooksude parim oli Niall Flannery Suurbritanniast 49,97-ga. Võistluste suursoosik, samuti Ühendkuningriike esindav Jack Green jättis jooksu 100 meetri järel pooleli.

400 meetri tõkkejooksus poolfinaalid joostakse homme.

Eelvõistlusega piirdusid neli eestlast:
Richard Pulst läbis 100 meetrit 10,87-ga ja jäi jagama 25. kohta, Martin Saar viskas oda 67.11 ja sai 18. koha. Vasaraheitja Martin Lehemets sai 64.16-ga 17. koha ning Diana Suumann 100 meetri jooksus 12,02-ga 22. koha.