Šadeiko alustas võistluspäeva hästi, kui püstitas 100 m tõkkejooksus 13,25-ga isikliku rekordi. Eelmist tippmarki edestas ta 0,03 sekundiga. Edasi andis ta võrreldes rekordgraafikuga punkte käest. Kõrgust hüppas eestlanna 1.69, kuuli tõukas ta 13.17 ning 200 m jooksus sai ajaks 24,69.

Avapäeva järel oli Šadeiko kaheksandal kohal. Eestlannal oli koos 3583 silma, millega ta jäi isikliku rekordi graafikust maha 100 punktiga.

Kaugushüppes sai Šadeiko kirja 6.13 ehk neli sentimeetrit vähem kui isikliku rekordi tegemisel. Seejärel viskas ta oda 48.34, mis on ainult üks sentimeeter vähem kui rekordgraafikus. Võistluse lõpetas eestlanna 800 meetri jooksuga, kus sai ajaks 2.17,26.

Naiste seas tuli võitjaks belglanna Thiam Nafissatou 6819 silmaga, teise koha saavutas ungarlanna Xenia Krizsan 6619 punktiga. Kolmandaks jäi lätlanna Laura Ikauniece-Admidina (6519 silma).

Naiste seitsmevõistluses on tänavuse MM-i normiks koguni 6300 punkti. Šadeiko isiklikuks rekordiks on 6280 silma.

Meeste kümnevõistluses saavutas esimese koha kanadalane Pierce Lepage, kes kogus kümne alaga 8453 punkti. Ühtlasi parandas Lepage senist isiklikku rekordit (8171) pea 300 silmaga. Lepage'le järgnesid ameeriklane Zachary Ziemek (8344) ja belglane Thomas van der Plaetsen (8214).

ENNE TÄNAST:

Meeste kümnevõistluses hoiab avapäeva järel 4558 punktiga liidrikohta kanadalane Pierce Lepage. Stardinimekirjas oli ka mullu 9126 punktiga maailmarekordi püstitanud prantslane Kevin Mayer. Avapäeva finišisse Mayer aga ei jõudnud, kuna ta otsustas kolme ala järel võistluse pooleli jätta.

100 m läbis ta 10,60-ga, kaugust hüppas prantslane 7.55 ning kuuli tõukas 15.56. „Tunnen end hästi, kuid kahjuks on kergejõustiku MM-ini veel kolm kuud aega. Olen alles ettevalmistusega poole peal ja ma ei saa valuta 100-protsendiliselt pingutada,“ teatas Mayer kodupublikule.

Doha MM-il on kümnevõistlus kavas 2.-3. oktoobrini.