Grete Šadeiko alustas sisehooaega kahe isikliku rekordiga

 (12)
Grete Šadeiko
Grete ŠadeikoFoto: erakogu

Täna Pärnus toimunud Karel Leetsari mälestusvõistlustel kergejõustikus pälvis parima osaleja tiitli Grete Šadeiko, kes teenis alavõidu nii kaugus- kui kõrgushüppes.

22-aastane Šadeiko püstitas kaugushüppes uueks siserekordiks 5.98 (varasem rekord 5.96), väljas on ta hüpanud ka neli sentimeetrit kaugemale.

Kõrgushüppes oli Floridast jõuludeks Eestisse põiganud neiu võidutulemus 1.74, millega ta kordas isiklikku sisemarki. Šadeiko absoluutne rekord on sel alal 1.76.

Kuulitõukes jäi Šadeiko rekordile alla pea meetriga - tulemus 11.68.

"Detsembrikuu kohta pole kaks isiklikku rekordit just paha tulemus, sest tippvormi ajastan ikkagi USA sisehooaja tähtsamateks võistlusteks ehk veebruari lõpuks ja märtsi alguseks. Samas suure üllatusena tulemused samuti ei tulnud, sest treeningute põhjal umbes sellises vormis olema pidingi," sõnas teisipäeval USA-sse tagasi lendav Šadeiko.

Mitmevõistleja lisas, et kogu sügisene ettevalmistusperiood sujus plaanipäraselt ning alanud sisehooajale võib seega lootusrikkalt vastu minna. Esimese võistluse Florida State ülikooli eest teeb ta 15. jaanuaril.

Tulemused