Gerd Kanter valiti Euroopa olümpiakomiteede sportlaskomisjoni esimeheks


Gerd Kanter valiti Euroopa olümpiakomiteede sportlaskomisjoni esimeheks
Foto: Ilmar Saabas

50 Euroopa Olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon hääletas täna Monacos peetud üldkogul Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni liikmeks olümpiavõitja Gerd Kanteri, kes valiti ka sportlaskomisjoni uueks juhiks.

Gerd Kanteri sõnul on Euroopa olümpiakomiteede sportlaskomisjon oluliseks jõuks Euroopa olümpiasportlaste hääle kuuldavaks tegemisel. „Esindame Euroopa spordijuhtimises sportlaste häält ja seisame sportlaste huvide eest. Põhiteemad, mida ma ise ja ka paljud teised komisjoni liikmed kandideerides esile tõime, olid sportlaste topeltkarjäär, aus mäng ja antidoping. Kindlasti tegeleme ka teiste sportlaskonna jaoks oluliste esilekerkivate teemade lahendamisega,“ rääkis Kanter.

Ta märkis, et selle jaoks on vajalik tõsta ka sportlaste teadlikkust sportlaskomisjoni tööst. „Tahame, et kõigi Euroopa olümpiasportlasteni jõuaks teadmine, et sportlaskomisjon tegutseb, et igal sportlasel on võimalus oma mõtteid ja seisukohti avaldada ning et nendel mõtetel ja seisukohtadel on sportlaskomisjoni kaudu kandepind. Samuti näeme, et vajalik on suurendada kogemuste vahetamist – kui mõnes riigis või spordiorganisatsioonis on edukas näide, kuidas mõni süsteemne tegevussuund on ellu rakendatud, siis nendest ideedest ja kogemustest saaksid õppida ka teised. Eesmärgid, kitsaskohad ja taustad on ju sageli sarnased,“ lausus Kanter, kes on ka Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees.

Seotud lood:

Suvealade sportlastest pääsesid sportlaskomisjoni lisaks Kanterile kergejõustiklased Balazs Baji (Ungari) ja Gunta Latiseva-Cudare (Läti), maahokimängija David Harte (Iirimaa), vettehüppaja Tania Cagnotto (Itaalia) ja korvpallur Nevriye Ylmaz (Türgi). Talialadelt osutusid valituks laskesuusataja Jana Daubnerova (Slovakkia) ja murdmaasuusataja Eldar Ronning (Norra).

Eestlastest on Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni varasemalt kuulunud Jüri Tamm ja Erki Nool.