Gerd Kanter: tundub, et väike ületreening on kehas

 (22)
Gerd Kanter
AFP/Scanpix

USA võistlusturnee lõpetanud kettaheitja Gerd Kanter ütles Skype'i vahendusel antud pressikonverentsil, et liiga tugevad treeningud ei võimaldanud tal seekord maailmarekordit 74.08 ohustada.

Kanter rääkis, et valmistus turnee kolmandaks võistluseks tõsiselt, puhkas kahel päeval ja tegi teisipäeval korraliku soojenduse, kirjutab Sportnet.

Ometi ei suutnud ta treeningutel kogutud jõudu heitesse paisata.

"Tundub, et väike ületreening on kehas," ütles Kanter. "Ka massöör Indrek Tustit ütleb, et lihased on pehmed. Enda arust tegin viimase kuuenda katse väga hästi, aga tulemus ei vastanud tundele ja kindlasti ka mitte ootustele."

Hoolimata sellest, et Kanteri turnee parimaks heiteks jäi avavõistlusel saadud 70.84, pidas ta kolmenädalast treeningulaagrit väga kordaläinuks.

"Jõu juurdekasv on hea märk, aga läksime treenimisega hoogu ega tõmmanud õigel ajal pidurit, et end võistlusteks rohkem säästa."

"Eks me tahtsime kahte asja korraga - valmistuda tõsiselt suvehooajaks ja rünnata maailmarekordit. Näitasime, et kahte asja korraga on palju tahta. Kuid meie eesmärgid pole muutunud ja mul on piisavalt ressursse, et peagi taas maailmarekordit rünnata."