Gerd Kanter piirdus Teemantliiga etapil 61 meetrise heitega

 (31)
Gerd Kanteri lõppvõistlus Amsterdamis
Gerd KanterFoto: Rauno_Volmar

Monacos peetud kergejõustiku hooaja üheksandal Teemantliiga etapil oli eestlastest võistlustules vaid vastne kettaheite EM-pronks Gerd Kanter.

Midagi säravat võistlusest välja ei tulnud. Keerulistes oludes heitis Kanter parimal katsel 61.60, mis andis 5. koha. Tema seeria 60.86 ; x ; 61.60. Kanter pääses heiteringi vaid kolmel korral.

Kolme katse järel neli paremat tegid aga veel kolm katset ning just siis pakkus päeva pikima heite värske Euroopa meister Piotr Malachowski (65.57). Teisele kohale tõusis viimase katsega rootslane Daniel Stahl (62.87), kolmas oli Mauricio Ortega Kolumbiast, kes heitis 62.27. Kanteri ette mahtus 61.67-ga veel ungarlane Zoltan Kövago.

Eelinfo:

37-aastane Kanter on võistelnud tänavu Teemantliigal 22. mail Rabati etapil, kuid hiljem pole teda võistlusele kutsutud. Ka pääsu Monaco etapile lunastas Kanter alles pärast Amsterdami Euroopa meistrivõistlusi, kus teenis pronksi.

Monacos on Kanteril seitse konkurenti, neist tugevaim kahtlemata värske Euroopa meister, poolakas Piotr Malachowski (tänavu 68.15). Amsterdamist hõbedaga naasnud Philip Milanov võistlusest loobus.