FOTOD/VIDEO: Rain Kask heast võistlusest: täiuslik katse jäi tulemata

 (3)
Gustav Sule 49. memoriaal
Rain Kase mõtted on 8 meetri juures. Seda, kas ja millal ka hüpped järele jõuavad, näitab aeg.Foto: Hendrik Osula

Eile Tartus Tamme staadionil toimunud Gustav Sule mälestusvõistlustel pakkus eestlastest kõige meeldejäävama võistluse Rain Kask, kes kaugushüppes stabiilselt häid resultaate näitas.

21-aastasel spordimehel ei kulunud palju aega, et publiku lemmikuks kerkida. Juba avakatsel põrutas ta päeva pikima hüppe - 7.76.

Hea seeria jätkus (7.68, 7.73, 7.43, 7.73, x), kuigi esimesel katsel hüpatut enam parandada ei õnnestunud. Kase varasem rekord pärines eelmisest aastast ning oli 7.69. Eile sai see tulemus ületatud kokku suisa kolmel korral.

Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis kõrge lennuga noormees jagama 13. kohta, möödudes teiste seas ka sellistest meestest nagu Paavo Kivine (7.75), Rasmus Mägi (7.73) ja Andrei Nazarov(7.69).

Tartu ülikoolis matemaatikat tudeerival Kasel on käes kiired ajad, sest kahe nädala pärast kaitseb ta lõputööd. Toomas Klaupi hoolealuse tähtsamate sportlike etteasteteni on siiski veel aega.

Juuni teises pooles loodab ta pääseda Eestit esindama Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliigas, kus riik saab igal alal välja panna teatavasti vaid ühe sportlase. Võistlus toimub sel aastal Dublinis.

Kase eilne võidutulemus pole aga eestlaste selle aasta pikim õhulend. Märtsis hüppas Maicel Uibo mitmevõistluse sees koguni 7.82. Mõlemad mehed on praeguse seisuga minemas kaugushüppes Eestit esindama juuli keskpaigas Tamperes toimuvale U23 vanuseklassi EM-ile. Võistluste A-norm (7.60) on täidetud ka Henrik Kutbergil (7.64).

Seotud lood:

Taganttuul soosis eile teisigi võistlejaid. Meeste kauguses oli 20-aastane Henrik Kutberg teine 7.63ga (+2,5 m/s), üle seitsme meetri hüppas kokku kuus meest. Pikalt vigastusega kimpus olnud Jaanus Uudmäe kolme katsega tulemust kirja ei saanud. Naiste kauguse võitis lätlanna Lauma Griva suurepärase 6.72ga, edestades teiseks tulnud Kristiina Pärna suisa 90 sentimeetriga. Kaire Leibak oli 5.71ga neljas.

Tulemused

Vaata, mida Rain Kask ise hooaja avavõistluse kohta ütles: