Naiste kaugushüppes jahtis MM-normi 6.70 Ksenija Balta, kel jäi avakatsel hüpatud 6.66-ga Pekingi piletist puudu vaid neli sentimeetrit. Balta hooaja tippmark enne tänast oli 6.51, isiklik rekord aga 6.87.

MM-ile pääsemise eest võitles täna veel ka kõrgushüppaja Eleriin Haas, kes küll 1.84-ga kindlalt kulla võttis, aga MM-normist (1.94) ikkagi 10 sentimeetri kaugusele jäi.

Meeste odaviskes jagasid medalid ära juba eelnevalt MM-piletid lunastanud Tanel Laanmäe, Magnus Kirt ning Risto Mätas. Oma esimese meistrivõistluste kulla võttis Risto Mätase õpilane Magnus Kirt tulemusega 81.32. Mätas ise teenis 80.65-ga hõbeda ning pronksile tulnud Laanmäe lennutas täna oda 76.67 kaugusele.

Põnevust jagus ka 400 meetri tõkkejooksudesse, kus naiste arvestuses kulla võtnud Maris Mägi MM-normist (56.20) paraku küllaltki kaugele jäi ning finišijoone ajaga 57.73 ületas. Eriti kõrgetasemeliseks osutus aga meeste jooks, kus Rasmus Mägi ajaga 48.65 maailma hooaja edetabeli 11. tulemuse välja jooksis. Ülivõimsa isikliku rekordiga sai tema selja taga maha hõbedane Jaak-Heinrich Jagor, kes ajaga 49.37 nii MM- kui OM-normi täitis.