FOTOD: Niit on mõneks ajaks tagasi Eestis - profigruppi jäi minemata tipptreeneri 2000-dollarise palgasoovi tõttu

 (13)
Marek Niidu trenn
Marek Niit tänahommikuses trennis.Foto: Tanel Meos

Sprinter Marek Niit saabus eelmisel nädalal Eestisse viisa-asju ajama. Kodumaal viibib ta kokku täpselt kuu aega, tehes selle aja jooksul trenni nii endise Eesti 100 meetri jooksu rekordimehe Argo Golbergi kui ka oma vana treeneri Valter Espe valvsa pilgu all. Üheksandal jaanuaril viib lennuk Niidu tagasi USA-sse, kus ta jätkab treenimist, tõsi, mitte päris seal, kus sügise hakul lootnud oli.

Nimelt plaanis 27-aastane saarlane sügisel siirduda esmakordselt treenima mõne profigrupi juurde. Enim avaldas talle muljet kahekordse olümpiavõitja ja kuuekordse maailmameistri Lashawn Merritti juhendaja Loren Seagrave, ent rahalistel kaalutlustel koostööst siiski asja ei saanud. „Alguses tundus, et on kindel minek, aga siis jäi diil ära, kuna summa, mis Seagrave küsis, osutus liiga suureks, kuigi oleksin saanud veidi hinnaalandust,“ sõnas Niit, täpsustades, „pidanuksin üksnes treenerile tasuma 2000 dollarit kuus, aga sellist summat olnuks väga raske igakuiselt leida.“

Mõtet n-ö tõelisesse profigruppi suundumisest pole Niit aga sugugi maha matnud. „Seda kindlasti mitte. Näiteks kui Prahas (sise-EM-il - toim) peaksin õnnestuma, oleks jälle kergem paremate tingimustega mõnda tippgruppi saada, mingeid ajaliseid piiranguid ju pole,“ leiab ta. Samas plaanib Niit koos oma ameeriklasest tüdruksõbraga kevadel Arkansasse korteri hankida, mis teeks mujale siirdumise mõistagi keerulisemaks.

Seda, millise treeningrühma juures Niit USA-sse tagasi lennates treenimist jätkab, loe juba homsest Eesti Päevalehest!