FOTOD | Jagoril ja Kupperil jäi MM-norm täitmata, Kanter võitis kettaheite hõbeda, Tammert pronksi

(20)

100. Eesti kergejõustiku meistrivõistluste teise päeva peaalal jäid Kadrioru staadioni publiku ootused täitmata. Jaak Heinrich Jagor jäi 400 meetri tõkkejooksus MM-normist kolme sajandiku kaugusele, Martin Kupper ei suutnud võimeid realiseerida kettaheites.

Kupper, kes terve tänavuse hooaja head hoogu otsinud, võitis küll Gerd Kanteri ees kuldmedali, kuid vaid tulemusega 61.70. Kanter heitis täna 61.14, pronksi võitnud 44-aastane Aleksander Tammert 55.80.

Jagor võitis 400 meetri tõkkejooksu ajaga 49,38. Londoni MM-i norm on 49,35. Hõbeda võitis sel alal Jagori vend Erik 51,61-ga, pronksi Aarne Nirk 53,13-ga.

MM-i normi lootis rünnata ka vasaraheitja Anna Maria Orel, kelle parimaks jäi 67.39 meetrit. Hooaja tippmarki parandas ta nelja sentimeetriga. MM-ile pääsejate pingereas 32 hulka pääsemiseks tulnuks heita 69 ja poole meetri kanti.

KÕIK TEISE PÄEVA TULEMUSED

KÕIK ESIMESE PÄEVA TULEMUSED

Eesti kergejõustiku meistrivõistlused
Gerd Kanter avaldas, et teda segas seljavigastus: neljapäeval tegin seljale liiga. Hommikul kulus voodist tõusmiseks viis minutit. Seda arvestades on 61 meetrit okei.
Kupperi viimas katse 61.70, aga MM-norm jääbki Rio olümpia neljandal mehel alistamata.
Kupper heidab viiendal katsel oma päeva senise parimana 61.02, kuid MM-ile see teda paraku ei vii. Üks katse veel jäänud. Kanteril on kirjas 61.14.
Meeste 800 meetri Eesti meistriks krooniti Rasmus Kisel ajaga 1.50,31. Naiste 200 meetri sprindi võitis Õilme Võro 24,00-ga. Meeste kõrgushüppes võidutses Karl Lumi (2.13) Maicel Uibo (2.10) ja Mikk Meerentsi (2.05) ees.
Naiste 800 meetris püstitas Liina Tšernov Eesti meistrivõistluste rekordi 2.06,16.
Naiste teivashüppe võitis 3.75-ga Lembi Vaher. Hõbe läks Klarika Kaldmaale (3.70), pronks Tiina Tikkile (3.50). Parimal päeval 4.09 ületanud (2009 juuni Kohilas) Vaher seadis latile ka 3.90, kuid kolmel katsel sellest üle ei saanud.
Jekaterina Patjuk võitis 5000 meetri kulla ajaga 16.40,00.
Grit Šadeiko võitis Kadriorus selle nädalavahetuse teise kulla, seekord kaugushüppes tulemusega 6.23. Kreete Verlin tuli hõbedale 6.13-ga, Lishanna Ilves pronksile 6.10-ga.
Tiidrek Nurme kommentaarid:
Meeste 5000 m jooksu kuldmedali saab Tiidrek Nurme, ajaga 14.08,23.
Karl Lumi võidab meeste kõrgushüppe tulemusega 2.13.
Meeste vasaraheite tšempion on 65.32 heitnud Genro Paas.
Naiste kettaheite Eesti meistriks tuleb Kätlin Tõllasson tulemusega 54.93.
Naiste 400 m tõkkejooksu võitis Liis Roose ajaga 1.00,54.
Jaak-Heinrich Jagor võidab 400 m tõkkejooksu ajaga 49,38. Soliidne tulemus, kuid MMile see teda ei vii, sest norm on 49,35.
Meeste 200 meetri finaali pääsesid eeljooksudest Jakob Goroško (22,00), Marek Niit (22,05), Markus Leemet (22,06), Karl-Robert Saluri (22,06), Markus Ellisaar (22,07), Timo Tiismaa (22,13), Henri Manninen (22,17), Henri Sai (22,29).
Esimesed medalid jagati täna 10 000 m käimises. Naistest võitis kulla Jekaterina Mirotvortseva (51.46 on uus U16 ja U18 Eesti rekord ja Eesti kõigi aegade kolmas tulemus), hõbeda Anna Tipukina ja pronksi Angela Mandel. Meestest võitis Ruslan Sergatšjov (46.27) Virgo Adusoo ja Lauri Lelumehe ees.
Magnus Kirt (kuldmedal, 80.04): "Läks natuke rabistamiseks. See ei ole minu puhul väga tavaline, et jalg hakkab libisema juba soojendusel. Nii läks ka võistluskatsetel. Tulemus ei kajasta mu hetkevormi. Kui kehvad katsed olid ära, tuli end kokku võtta ja 80.04 ära visata. MM-iks peab korrektuurid tegema."
Meeste 100 meetri kuld kuulub Marek Niidule ajaga 10,43. Naiste sama ala võitis Maarja Kalev 11,80-ga.
Magnus Kirt võitis odaviske kulla 80.04-ga. Tanel Laanmäe oli 77.79 teine ja Erki Leppik 69.80-ga kolmas.
Teivashüppes tuleb meistriks Janek Õiglane tulemusega 5.10. Karl-Robert Saluri sai hõbeda 4.90 ja Taavi Tšernjavski pronksi 4.80-ga.
Rasmus Mägi võidab 400 meetri jooksu 46,42-ga.
110m tj võidab Andres Raja 14,61-ga. Gert Valdsalu oli 14,64-ga teine ja Allar Staškevitš 14,68-ga kolmas.
Naiste kõrgushüppe võidab 1.76 ületanud Grete Udras.
Grit Šadeiko võidab 100m tõkkejooksu ajaga 13,33.  See on meistrivõistluste rekord.
Kaur Kivistik sõnas Delfi kaamera ees, et MM-normi püüdmise nurjas kerge haigus, mis röövis talt kolm nädalat, kus oleks saanud võistelda.
Meeste kuulitõuke Eesti  meistriks kroonitakse 18.78 tõuganud Kristo Kaleta. Karl Koha tõukas 17.87 ja Raido Kalbach 16.48.
Meeste 1500 m jooksu võidab Andi Noot ajaga 3.55,95. Kaur Kivistik leppis sellel alal hõbedaga.
Igor Sjunin võitis kolmikhüppe 16.50-ga.
Liina Tšernov võidab 1500 meetri jooksu ülikindlalt ajaga 4.15,95. Kahjuks jäi uus Eesti rekord sündimata, kuid olematu konkurentsiga jooksus oli seda ka raske loota. Küll on aga tänane aeg Eesti meistrivõistluste rekord.
Naiste 3000 m tj võitis Evelin Talts ajaga 11.14,30.
Liina Laasma parimaks jäi 56.08 ja MM-norm jäi täitmata. Laasma tunnistas, et kerge vigastuse tõttu on tal olnud paarinädalane võistlus- ja treeningpaus.
Liina Laasma kolmas katse on hetkel päeva pikim - 56.08.
Ksenija Balta võeti äsja 100 meetri finaali stardinimekirjast maha!
Kivistik püüab kuldset duublit, kell 18.20 läheb ta starti ka 1500 m jooksus.
Meeste 3000 m tj kulla võidab Kaur Kivistik ajaga 9.25,45. Tegemist oli taktikajooksuga, kus Kivistik pani oma paremuse maksma viimase 200 meetriga.
Päeva alustasid 110 m tõkkejooksjad. Peeti lisajooks, mis tegelikult midagi ei otsustanud, vaid oli kolmele mehele õhtuse finaali eel lihtsalt "lahtijooksuks". Andres Raja võitis ajaga 14,60. Eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel pronksi võites jooksis ta 14,70-ga.