Vanaema Karini juhendamisel noorteklassis mitmeid oma vanuseklassi rekordeid purustanud tartlane alustas võistlust suurepäraselt, joostes 100 meetrit 11,22-ga ning hüpates kaugust 7.08. Tõsi, edetabelikõlbulikud tulemused pole, kuna mõlema soorituse ajal puhus lubatust tugevam taganttuul (2,9 m/s).

Kuuli tõukas Hausenberg 15.13, kõrgust hüppas 1.80 ning avapäeva viimasel alal, 400 meetri jooksus sai ta kirja 53,89. Avapäeval võttis ta siiski "vaid" kolm alavõitu, sest B-klassis, kus võistlevad 1998. ja 1999. aastal sündinud poisid, oli 100 meetri jooksus ja kõrgushüppes parim Martin Moldau vastavalt 11,16 ja 1.83-ga. Teisena lõpetanud Sander Moldau kaksikvend jättis esimese päeva järel võistluse paraku pooleli.

Ka täna, võistluste teisel päeval jätkas Hausenberg muljetavaldavalt. 110 meetri tõkkejooksus sai Tartu Kalevi spordiklubi esindav noormees vaatamata jooksu ajal puhunud tugevale vastutuulele (-2,4 m/s) kirja 14,87. Ketast heitis Hausenberg 51.94, teivashüppes, kus ta hiljuti noorte olümpiapäevadel 4.82-ga hõbeda võitis, ületus 4.65. Odaviskes tõi kõvasti punktilisa tulemus 58.47. Teise päeva aladest jäi Hausenbergil alavõit võtmata vaid 1500 meetri jooksus, mille ta läbis 5.30,98-ga.

Teise koha sai B-klassis Sander Moldau, kes kogus oma vanuse kohta samuti suurepärase tulemuse - 6666 punkti. Kolmas oli Johannes Erm 5858 punktiga. Olgu mainitud, et heitealadel ning tõkkejooksus on B-klassis kergemad/madalamad vahendid kui meestel.

Varasem kuni 15-aastaste Eesti tippmark kuulus varalahkunud Valter Külvetile, kes kogus 1979. aastal Tallinnas 6945 punkti (11,7 - 6.55 - 13.43 - 1.95 - 52,4 - 15,8 - 48.36 - 4.20 - 50.48 - 4.55,2).

Tõsi, rekordi võrdlus Külveti omaga pole päris õige, kuna Hausenberg tõukas kuuli neljakilose kuuliga (Külvet kuuekilose), heitis kilost ketast (Külvet 1,5kg) ja viskas 500 grammist oda (Külvet 800g).