Erm võitis USA-s seitsmevõistluse ja parandas kuulitõukes isiklikku rekordit

Treener: ta on tänavu peamine tiitlipretendent
Erm võitis USA-s seitsmevõistluse ja parandas kuulitõukes isiklikku rekordit
Johannes Erm.georgiadogs.com

Johannes Erm kogus USA-s Clemsonis toimunud Bob Pollock Invitational võistlusel seitsmevõistluses 5805 punkti.

Georgia ülikooli esindav 20aastane Erm sai kindla võidu, teiseks tulnud Jack Flood kaotas talle koguni 300 silmaga. Ühtlasi peaks sellest punktisummast piisama ka USA üliõpilasliiga NCAA finaalvõistlusele jõudmiseks.

Erm alustas 60 meetri jooksus ajaga 7,19 sekundit. Kaugushüppes sai ta kahe üleastutud katse järel kolmandas voorus kirja 7.42. Mullu isiklikku rekordit (5988) püstitades tõukas Erm kuuli 13.77, nüüd tegi ta märksa parema seeria: 13.68, 14.15 ja 14.49. Avapäeva lõpetuseks ületas ta kõrgushüppes 1.92, 1.95 enam ei alistunud.

Teisel päeval kattis Eestis Holger Peeli juures tuule tiibadesse saanud nooruk 60 meetri tõkkedistantsi ajaga 8,21 (isikliku rekordi kordamine), teivashüppes sai ta kirja 4.80 ning 1000 meetri jooksus andis aeg 2.46,2 talle alavõidu.

„Johannes tegi, mis vaja, ja pani end NCAA finaali kvalifitseerumiseks heasse positsiooni. Ta oli kindel ja näitas, et on tänavu üks peamisi tiitlipretendente,” kommenteeris ülikooli kodulehel treener Petros Kyprianou.

„Ettevalmistus oli korralik ja välja sain ka puhata, aga selg oli kange ja vasak jalg oli natukene kinni. Sellepärast suuri eesmärke endale ei pannud,” rääkis Erm Delfile. „Kõrgus- ja teivashüppe ei läinud päris nii, nagu tahtsin, aga kindlasti võin rahule jääda. Natuke kahju on, et 1000 meetris terve tee üksi jooksin, aga eks siis ongi paar sekundit varus.”

Jooksvas maailma edetabelis asetus Erm seitsmendale kohale. 6000 punkti piiri tänavu veel keegi ületanud pole, pingerida juhib 5979-ga hispaanlane Jorge Urena. Märtsis Glasgows toimuvale sise-EM-ile Erm ei püri, kuna samal ajal toimub NCAA finaal.