Kümnest alast seitsmel püstitas 18-aastane Saluri isikliku rekordi ja ka kogusumma tähendas uut taset. Teise eestlaena võistlustules olnud Markus Leemet sai 7050 punktiga 17. koha.

Avapäeva lõpetas Saluri 3943 punktiga 8. kohal, Leemet oli 3721 punktiga 18.

TEINE PÄEV:

110 meetrit tõkkeid:
Saluri läbis tõkkejooksu 15,51 sekundiga ning langes kokkuvõttes 4732 punktiga 12. kohale. Leemet sai kirja aja 15,14 ning on 4554 punktiga endiselt 18. Võistlust juhib 5126 punktiga hollandlane Tim Dekker.

Kettaheide:
Saluri heidab parimal katsel 39.30. Punkte tuleb juurde 650 - kokku seega 5382 punkti ning koht endiselt 12. Leemet sai kirja 38.83 ning tõusis koha võrra 17ndaks. Temal on koos 5195 punkti. Juhib 5866-ga endiselt Dekker.

Teivashüpe:
Saluri püstitas 4.50-ga isikliku rekordi, Leemetil jäi kirja 3.90. Kahe grupi peale näitas parimat tulemust 4.70 ületanud prantslane Ruben Gado. Saluri tegi üldises paremustabelis suure tõusu, kerkides 12. kohalt kuuendaks! Tema punktisumma enne kahte viimast ala 6142. Medalikoht on siiski enam kui 300 punkti kaugusel. Leemeti punktisummaks 5785 ja kohaks 17.

Esikohal on ameeriklane Gunnar Nixon 6540 punktiga, kellest vaid ühe punkti kaugusele jääb hollandlane Tim Dekker.

Odavise:
Saluri püstitas järjekordse isikliku rekordi. Kolmandal katsel lendas oda tähiseni 55.80. Juurde saadud 675 punkti tõstsid ta üldtabelis viiendaks, Saluri kogusumma üheksa alaga 6817. Neljandal kohal olev austraallane Cedric Dubler edestab enne 1500m jooksu Salurit 124 punktiga.

Ülivõimsa odaviske võiduga tõusis liidriks teine austraallane Jake Stein. Noormees lennutas kolmandal katsel oda 69 meetri ja 61 sentimeetri peale! Paremuselt teise mehe tulemus oli pea 12 meetrit lühem... Steini kogusumma enne viimast ala on 7308.

Leemet sai odaviskes kirja 49.90, mis tõstis ta üldises pingereas koha võrra kõrgemale ehk 16. kohale. Leemeti punktisumma 6372.

1500m jooks:
Markus Leemet sai nõrgemas jooksus ajaks 4:40,32 ja see märgib isiklikku rekordit. Tema kahe päeva kogusumma 7050 punkti.

Karl Robert Saluri sai tugevamas jooksus kolmanda koha ajaga 4.26,69. Taaskord hiilgav isiklik rekord ja suurepärane punkt võimsale maailmameistrivõistluste esitusele. Saluri punktisumma 7583, mis andis viienda koha.