Avalal läbis 22-aastane Katrin ja Toomas Klaubi hoolealune Rosenberg 100 meetrit suurepärase 10,75-ga, parandades isiklikku rekordit suisa 29 sajandikuga. Tugevaima jooksu ajal puhus taganttuul 0,6 m/s.

Fantastilise rekordiparandusega sai hakkama ka vastne juunioride MM-pronks, 18-aastane Johannes Erm, kes jooksis välja aja 10,78 (varasem rekord 11,06). Holgen Peeli hoolealune võiks võistelda ka oma vanuseklassis, ent otsustas põnevuse huvides startida seekord täiskasvanute arvestuses.

Imelise alguse tegi võistlusele ka 33-aastane Mikk Pahapill, kellel kulus elus esimest korda staadionisirge läbimiseks alla 11 sekundi - aeg 10,94. Pahapilli 2009. aastast pärinenud tippmark paranes 7 sajandiku võrra (3,6-meetrise tuule toel oli Pahapill jooksnud varem ka 10,95).

Nimetatud kolmikule lisaks jooksis elus esimest korda 100 meetrit alla 11 sekundi ka Taavi Tšernjavski. 21-aastase mitmevõistleja sai ajaks 10,96, rekordiparandust 22 sajandikku.

Janek Õiglane sai avaalal kirja 11,25 ning on üheksandal kohal.

Kaugushüppe võitis Johannes Erm, kes sai kirja 7.25. Üle seitsme meetri hüppasid veel neli meest: Kristjan Rosenberg (7.21), Mikk Pahapill (7.15), Sören Jööras (7.14) ja Mikk-Mihkel Arro (7.01).