Jooksu juhtis algusest peale Tiidrek Nurme, kes tegi seda 2500 meetrit. Nurme läbis esimesed 1000 meetrit ajaga 2.43 ja 2000 meetrit ajaga 5.28,5. 500 meetrit enne lõppu läks tempot tegema Nurme klubikaaslane Nikolai Vedehin, kuid Nurme suutis liidrikoha tagasi võtta ja võitis jooksu ajaga 8.06,88, kirjutab Jooksuportaal. Tema järel lõpetas teisena Vedehin isikliku rekordiga 8.07,08. Vedehini varasem tippmark oli 8.09,68. Kolmanda koha sai Kaur Kivistik samuti isikliku rekordiga 8.09,99, kusjuures natuke varem jooksis ta 800 meetri distantsil. Kivistiku eelmine tippmark oli 8.20,29. Neljandana jõudis finišisse Kivistiku klubikaaslane Andi Noot isikliku rekordiga 8.13,38. Aasta tagasi jooksis Noot samas kohas 8.26,57.

Kaur Kivistiku ja Andi Nooda treener Endel Pärn läks pärast jooksu Tiidrek Nurme juurde ning tänas teda väga ühtlase ja ideaalse tempo tegemise eest. "Ma ei mäleta, et Eestis oleks varem nii kõva tasemega 3000 meetri jooksu olnud, sest kolm esimest said lõpuaja alla 8.10," lausus Pärn Jooksuportaalile.