DELFI VIDEO | Vigastada saanud Raio Piiroja pidi Tallinna maratoni katkestama, aga abikaasa päästis päeva


Endine Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Raio Piiroja oleks pidanud plaanide järgi kell 12 Tallinna maratoni finišikanga ületama, aga tegelikult jõudis tugev harrastussportlane Viru väravate juurde oluliselt varem. Paraku polnud tegu maailmarekordi püstitamisega, vaid Piiroja pidi 12. kilomeetril säärelihase vigastuse tõttu katkestama.

Ometi Piiroja silmad särasid. Abikaasa Anu oli vaheaegade järgi liikumas Eesti meistrivõistluste hõbemedali kursil.

„Minu teine eesmärk oligi naisele tempot teha. Kui Anu teeb hea tulemuse, kompenseerib see kõik. Eks ta on selle välja ka teeninud, sest olen näinud, kui palju ta on pärast laste sündi vaeva näinud ja trenni teinud. Tema käes on nagunii meie perekonna maratonirekord,” rääkis ta Delfi videointervjuus.

Anu Piiroja suutiski eesmärgi täita. Isikliku rekordiga 2:57.56 kuulus talle Marion Tibari (2:50.08) järel Eesti meistrivõistluste teine ja naiste üldarvestuse kuues koht.

Anu Piiroja Tallinna maratoni finišis. Foto: Henri-Kristian Kirsip
Seotud lood:

„Kui finišis kuulsin, et Raio riputas mulle juba varakult medali kaela, siis hea, et ma seda rajal ei teadnud. Ega see väga kergelt ei tulnud,” rääkis Anu Piiroja, kes läbis enda eelmise maratoni viis aastat tagasi.

"Sünnitasin eelmise aasta maikuus ja vanem laps on kolmene. Seega ongi nii pikk paus tulnud," selgitas ta.

Vaata lisaks videost, miks emotsioone tekitas Anu Piirojale maratoni uudistanud kaamlid.