DELFI VIDEO: Värske Eesti meister Martin Kupper: viimast nädalat arvesse võttes jään võistlusega rahule

Tammert vaatab 60 meetri poole

Täna teenis oma karjääri esimese Eesti meistrivõistluste kuldmedali kettaheitja Martin Kupper, kes võidutses Kadriorus toimunud võistlusel heast klassist 64.76-ga.

"Arvestades viimast nädalat, mis pole kõige teravam olnud, jään kindlasti rahule võistlusega. Kullaarve on nüüd avatud!" sõnas Kupper, kes juba homme lendab võistlema Ungarisse.

Kettaheites pandi seekord suisa kaks medalit kaela 43-aastasele Aleksander Tammertile, kes teenis 57.49-ga pronksi ning võttis kuldmedali vastu Kupperi juhendamise eest.

"Tahaks loota küll, et 60 meetrit võib tänavu alistuda. Kui saab nüüd natuke häid tingimusi ka... Tõusuvariante on kõvasti. Enesetunne natuke paremaks, tehnika natuke paremaks, ilm natuke paremaks, tuul natuke paremaks, siis võib nii mõndagi oodata," muheles 70 meetri mees.

Muide, kui tänane hõbedamees Gerd Kanter 2004. aastal meistrivõistlustel esimest korda toonasest esinumbrist Tammertist jagu sai, teenis mõned nädalad hiljem Ateena olümpial medali siiski veel vanem ja kogenum mees ehk Tammert. Saab näha, kas tänavune Rio olümpia kulgeb Kupperi ja Kanteri osas sarnase stsenaariumi järgi või mitte.