DELFI VIDEO. Raudmees Nurme: olen kindlasti võimeline esimeste kohtade nimel kaasa rääkima

 (6)
Lisatud tänase trenni pildid!
Tiidrek Nurme
Tiidrek NurmeFoto: Arno Mikkor

Tiidrek Nurme esindab Eesti koondist kergejõustiku võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliiga jõuproovil Dublinis nii meeste 3000 kui ka 5000 meetri jooksus.

Täna koondisega liitunud Nurme oli vaevalt lennureisilt hotelli jõudnud, kui teda külastas juba dopingukontroll. Tegemist polnud millegi harukordsega, sest selles vallas on Nurme pea igal võistkondlikul EM-il nii-öelda linnukese kirja saanud.

Ühtlasin on Nurme ka üks koondise liidreid, kes võib ideaalse õnnestumise korral tuua Eestile kaks alavõitu. „Vorm on hea ja kindlasti olen võimeline esimeste kohtade nimel kaasa rääkima. Usun, et lõpplahendus tuleb viimasel paaril ringil, oleme üsna ühel tasemel, arvan, et keegi eest ära ei jookse,“ rääkis Nurme.

Lühemal distantsil on ta isiklike rekordite võrdluses ajaga 7.51,63 parim. Järgneb soomlane Niclas Sandells 7.53,12-ga. Viies kilomeetris on Nurme mark 13.31,87 belglase Bashir Abdi (13.29,09) järel teine. Tänavuse hooaja aegade võrdluses on ajad vastavalt 13.30,91 ja 13.37,65. Omaette küsimus on muidugi see, kui palju energiat Nurmel teiseks päevaks alles on.

Seda, kas ja kumba distantsi Nurme tähtsamaks peab, vaata juba allolevast videost!