DELFI VIDEO ja FOTOD | Ränga katsumuse ette võtnud Joel Juht jooksis Tallinnast Võrru

 (43)
Lisatud kaart läbitud teekonnast!

Heategevusliku ettevõtmise „Wings For Life World Run“ raames Tallinnast Võrru jooksnud/kõndinud Joel Juht jõudis teisipäeva lõuna paiku õnnelikult finišisse.

„Päris 53 tundi veel ei ole, kuid 52 on täis. Ma arvan, et tuleb pikk uni. Äkki teen selle rekordi ka,“ tõdes Juht läbitud katsumuse järel.

Esialgu lootis Juht 252 km pikkuse distantsi tunduvalt kiiremini läbida, kuid katsumus osutus oodatust raskemaks.

Juhti sõnul oli murdumiskoht päris lähedal. “Jalad olid villis ja lihased kohutavalt valusad. Tartus tehti mulle massaaži ning siis liikusin Võru suunas edasi – õnneks mitte enam üksi. Minu sõbrad kõndisid minuga Tartu-Võru distantsi kaasa ning olen neile selle eest väga tänulik. Jooksusammu jalad enam siiski teha ei lubanud, jätkasin ikka korraliku haamriga,” sõnas ta

Juht startis katsumusele pühapäeval kell 9 hommikul Peetri Selveri juurest ning jõudis Võrru teisipäeval kell 12:36. Kokku kestis jooks 52 tundi ja 36 minutit, mille jooksul Juht magas ainult 10 minutit.

Võrus tuli Juhti tervitama Võru abilinnapea Sixten Sild. Juht korjas jooksuga raha seljaaju vigastuste ravimiseks. Edasi tegeleb juba Austia fond Wings For Life, mis suunab kogutud summad ülikoolidele ja uurimisgruppidele, et lõpp-eesmärgina abivajajad ratastoolist välja aidata.

Joel Juhti teekond Tallinnas Võrru. Foto: Ekraanitõmmis, sportrec.eu