DELFI VIDEO: Grete Udras: ma ei tea, miks mu treener mind noorena mitmevõistluse juurde ei suunanud

 (2)

Möödunud nädalavahetusel esmakordselt viievõistluses Eesti meistriks kroonitud Grete Udras plaanib järgmisel aastal juba 4000 punkti piiri ületada.

Sarnaselt meeste seas võidutsenud Mikk Meerentsile seni pigem kõrgushüppes häid tulemusi näidanud Udrase seeria nädalavahetusel 3689 punkti kogudes oli järgnev: 9,16 - 1.78 - 9.99 - 5.22 - 2.28,61.

"Ütlen ausalt, et ega ma mitmevõistluse jaoks otseselt valmistunud polegi. Elan praegu Karksi-Nuias, kus ma sain ideaalse sügispõhja laduda - seda näitas ka 800 meetri jooks. Üldfüüsiline vorm ongi hea, aga alade harjutamiseks peab Valga, Tallinna ja Tartu vahet sõitma," sõnas 27-aastane Udras.

"Teen kindlasti edasi teisi alasid ka. Tegelikult jooksin juba näiteks noorena tõkkeid - ainult kõrgushüppetrenn mulle pole sobinud. Mu elu unistus on olnud just mitmevõistlust teha, kuid ma ei tea, miks mu esimene treener mind sellele ei suunanud. Võib-olla tuli kõrgushüpe nii hästi välja... Ja olin õbluke ka, mistõttu ta äkki arvas, et mul pole viskekätt. Tegelikult kasvab mul lihas päris hästi," muigas Udras, kes plaanib suvel ka 7-võistlust proovida.