DELFI VIDEO | EM-i hõbemedalist Johannes Erm: punktisummad pakuvad ka täiskasvanute seas konkurentsi, järgmised aastad tulevad põnevad

 (16)

Rootsis Gävles toimunud U23 kergejõustiku EM-il kümnevõistluses isikliku rekordi 8445 punktini viinud ja hõbemedali teeninud Johannes Erm saabus esmaspäeva hilisõhtul tagasi kodumaale.

"Nii palju, kui ise tahan. Mõnda ala, kui ei meeldi, ei saa nautida, aga püüan ise ikka kõike nautida," vastas Erm küsimusele, kui palju õnnestub tal endal kümnevõistluse jooksul sporti nautida.

"Esimene päev algas hästi ja ka kõrgushüpe oli hea, kõige vastikumad hetked oli aga teise päeva varajane tõusmine, sest mul ei olnud eriti hea olla," sõnas võistluse vältel haigusega võidelnud 21-aastane sportlane. "Teivashüpe ka natukene ebaõnnestus."

"Endal oli halb olla, aga meeleolu oli hea. Läksin endast ikka kõike andma," lisas Erm haigusega võistlemise kohta.

Lisaks Ermile sai suurepärase punktisumma kokku ka Euroopa meistriks kroonitud sakslane Niklas Klaus (8572p). Kas olete valmis juba ka täiskasvanute tiitlivõistlustel medalite eest võitlema? "Punktisummad pakuvad konkurentsi, tulevased aastad tulevad põnevad."

Meenutuseks mullu Berliinis toimunud täiskasvanute EMi esikolmik: 1. Arthur Abele (Saksamaa) 8431, 2. Ilja Škurenjov (neutraalne atleet) 8321, 3. Vitali Žuk (Valgevene) 8290.

Vaata videost, mida Erm veel õnnestunud kümnevõistluse ja Doha MMi kohta rääkis.