DELFI TAIPEIS | Jagori jooks universiaadi finaalis ebaõnnestus, võitis MM-i finalist Santos

Lisatud Jagori kommentaar!
Jaak-Heinrich Jagor universiaadi finaali eel
Jaak-Heinrich Jagor universiaadi finaali eelFoto: Ivar Jurtšenko

Universiaadi kergejõustikuprogrammi neljandal päeval peetud meeste 400m tõkkejooksu finaal pakkus eestlastele närvikõdi. Üks finalistidest oli Jaak-Heinrich Jagor, kes finaali pääses paremuselt kolmanda ajaga.

Kahjuks finaaljooks Jagoril totaalselt ebaõnnestus, ta jäi selge vahega kaheksandaks. Aeg 50,71.

"Hetkelised kõhklused kuuenda ja seitsmenda tõkke vahel rikkusid jooksu," sõnas nördinud Jagor. "Tänu sellele ei jõudnud ma seitsmendale tõkkele peale ja normaalne rütmivahetus läks nässu. 250 meetri peale oli selge, et head nahka ei tule. Kindlasti pettunud, aga ka ideaalse jooksu korral oleks medalile jõudmine olnud küsitav."

Kulla võitis tänavuse MM-i kuues mees Juander Santos Dominikaanist. Võiduaeg nii kõrgest klassist kui 48,65 sekundit. Hõbeda sai isikliku rekordi kordamisega (49,05) Taipei sportlane Chieh Chen ja pronksi alžeerlane Abdemalik Lahoulou (49,30).

Jooksualade esindajatest on eestlastest universiaadidelt medali võitnud Mirjam Liimask 100m tõkkejooksus (kuld 2005), Kaur Kivistik 3000m takistusjooksus (hõbe 2015) ja meeste 4x100m teatenelik (pronks 2003).

Diana Suumann jooksis täna Taipeis 100m tõkkejooksu poolfinaalis. Oli esimese poolfinaaljooksu viimane ehk kaheksas ajaga 14,17. Eilses eeljooksus näitas Suumann aega 14,05 sekundit.