DELFI DUBLINIST: Avapäeval tõi Eestile alavõidu Rasmus Mägi, üldarvestuses on Eesti 11. kohal

 (35)
Fotod
Rasmus Mägi
Rasmus MägiFoto: Tanel Meos

Täna jagatakse Dublinis toimuval kergejõustiku võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliiga jõuproovil punkte 21 võistlusalal.

Eesti koondise suurimad punktilootused on seotud meeste 400 meetri tõkkejooksuga, kus favoriidina astub starti mulluse EM-i viies Rasmus Mägi. Veidi vähem kui kaks nädalat tagasi püstitas ta ajaga 49,51 uue isikliku rekordi. Hooaja edetabelis annab see Mägile ka parima positsiooni, järgneb tšehh Václav Bárak, kes püstitas nädalapäevad tagasi uueks tippmargiks 49,95.

Teine soosik alavõidule võiks olla Tiidrek Nurme 5000 meetri jooksus. Tema mark 13.31,87 on belglase Bashir Abdi (13.29,09) järel teine. Tänavuse hooaja aegade võrdluses on ajad vastavalt 13.30,91 ja 13.37,65.

Poodiumikohale võiks kandideerida ka Marek Niit 400 meetri jooksus. Lisaks on võistlustules ka möödunud nädalavahetusel Rakveres klubide karikavõistlustel kaugushüppes võimsa seeria teinud Rain Kask. Mäletatavasti kandus üks hüpe lubatust tugevama taganttuule toel isegi kaheksa meetrini, määrustepäraselt püstitas Kask uueks isiklikuks tippmargiks aga 7.85.

Lisaks Eestile kuuluvad esiliigasse veel Belgia, Bulgaaria, Holland, Iirimaa, Portugal, Rootsi Rumeenia, Soome, Šveits, Tšehhi ja Ungari.