Väga hästi esinenud Lillemetsal olid suured võimalused tõusta ka Eesti ajaloo 12. 6000 punkti meheks, paraku 1000 meetri jooks ei õnnestunud soovitult. Ta sai ajaks 2.49,83, maagilisest piirist jäi puudu neli silma. Lillemetsa isiklik rekord on 1000 meetri jooksus 2.43,35.

Enne Tallinna võistlust oli Kuressaarest pärit mitmevõistleja isiklik rekord 5807 punkti. Nüüd püstitas ta isikliku rekordi kaugushüppes (7.25), kuulitõukes (15.00), 60 m tõkkejooksus (8,21) ja teivashüppes (5.10).

Lillemets kerkis Eesti kõigi aegade edetabelis 12. kohale. Urena tõusis maailma hooaja edetabelis neljandaks, Lillemets võttis sisse seitsmenda koha.

13. Taavi Tšernjavski 5910

Kolmanda koha sai Tallinnas ukrainlane Aleksei Kasjanov 5958 punktiga, neljas (Eesti meistrivõistluste arvestuses teine) oli Maicel Uibo 5924 punktiga. Eesti meistrivõistluste pronksi teenis kokkuvõttes viiendaks tulnud Taavi Tšernjavski 5910 punktiga. Tšernjavski parandas isiklikku rekordit 148 punkti võrra.

Hästi alustanud Hans-Christian Hausenberg sai 60 m tõkkejooksus nulli ja katkestas.

Naiste võistluse võitis Alina Šuhh 4518 punktiga, Mari Klaup-McColl oli uut isiklikku rekordit märkiva 4122 punktiga üheksas ja Margit Kalk 4012 silmaga kümnes.

Enne võistlust: Kui Tallinna võistluse alguses oli maailma hooaja tipptulemuseks Johannes Ermi 6114 punkti, siis vahepeal on USA meistrivõistlustel latti tõstetud. Ameerikas Georgias harjutavate eestlaste treeneri Petros Kyprianou õpilane Garrett Scantling kogus 6209 punkti (seeria: 6.93; 7.45; 16.25; 1.99; 7,91; 5.20; 2.52,26). Näis, kas Scantlingu tulemus lüüakse Tallinnas üle või mitte. Vahepeal NFL-is läbilööki üritanud 26aastane ameeriklane on teinud väga tugeva tagasituleku kergejõustikku, enne hooaega oli ta rekord 6068. Samas on huvitav märkida, et USA meistrivõistluste kahvatumate medalite hinnaks oli 5797 ja 5714.

Tallinnas peetava seitsmevõistluse avapäeva info, sportlaste isiklike rekordite graafikud ja üksikalade tippmargid leiate blogi alt.

Tallinnas on avapäeva järel liidrikohal Urena 3420 punktiga. Teisel kohal on Hans-Christian Hausenberg 3387 silmaga, oma isikliku rekordi (5804) graafikut edestab ta 62 punktiga. Hausenberg võitis 60 meetri sprindi 6,86 sekundiga, teise alavõidu sai ta kaugushüppes 7.77ga. Kuulitõukes sai ta kirja 13.74, tagasilöögiks oli kõrgushüppe tulemus 1.93.

Eesti koondise esinumber Maicel Uibo, kes alustas kahel esimesel alal reisiväsimuse ja ajavavahe tõttu kahvatult (7,31 ja 7.09), viis kuulitõukes oma siserekordi 14.82ni ja noppis kõrguses alavõidu 2.11-ga. Uibol on 3295 punkti, mis annab viienda koha. Oma rekordi (6265) graafikule kaotab ta 141 punktiga. Rekordiseerias jooksis ta tõkkeid 8,19 sekundiga, hüppas teivast 5.30 ja jooksis 1000 meetrit 2.38,51ga.

Isiklike rekordite suunas rühivad Risto Lillemets ja Taavi Tšernjavski. Lillemets tõukas kuuli 15.00 ja parandas oma marki rohkem kui meetri võrra. Ta edestab oma graafikut (5807) 127 punktiga ja kuna on liikunud rekordilainel, siis evib isegi võimalust rünnata 6000 punkti piiri. Nimelt 5807 punkti kogudes segasid teda 1000 meetri jooksus jalakrambid ja seal võiks olla punktivaru.

Tšernjavski mark on seni 5762 ja tema saldo on sellega võrreldes +103. Rekordid sündisid kaugushüppes (7.26) ja kuulitõukes (14.49). Teoreetiline šanss 6000 püüdmiseks jääb tallegi, kuid see eeldab teivashüppes rekordi viie meetri peale tõstmist ehk eneseületust.

Saluri kaotas oma parimate päevade tasemele igal alal: 6,88, 7.37, 14.07, 1.84. Tema jääb rekordi (6051) graafikule alla 123 silmaga ja kuna rekordiseerias on päris head margid all, siis raske on näha, kuidas ta jõuaks 6000 punktini.

Seega 6000 punkti mängus on eestlastest selgelt sees vaid Uibo, väiksed võimalused on ka Lillemetsal, Hausenbergil ja Tšernjavskil, kuid need eeldaksid tõesti ideaalset teist päeva (Hausenbergi puhul isiklikku rekordit 1000 meetri jooksus). Kõige parem seis on Euroopa sisemeistril Urenal, tema jääb oma rekordi (6249) seeriast maha vaid 26 punkti.

Maicel Uibo 6265 (7,20; 7.41; 14.30; 2.17; 8,19; 5.30; 2.38,51)
Isiklikud rekordid: 7,16; 7.41 (väljas 7.82); 14.53 (15.12); 2.17 (2.18); 8,18; 5.30 (5.40); 2.38,51