Meeste 60 meetri tõkkesprindis võis soosikuks pidada hiljuti oma rekordi 7,84-ni viinud Karl Erik Nazarovit. Tegelikult näitas seekord parimat minekut 25aastane Keiso Pedriks. Andrei Nazarovi õpilane viis eeljooksus isikliku rekordi 7,87ni ja finaalis sai ajaks koguni 7,78! Enne seda hooaega oli ta mark 7,93. Tarmo Jallai Eesti rekordist lahutas Pedriksit kõigest kaks sajandikku. Hiljuti sileda 60 meetri sprindi Eesti rekordi enda nimele võtnud Karl Erik Nazarov komistas täna nii eeljooksus kui ka finaalis, ent sai siiski 8,08ga hõbeda, pronksi teenis Martin Täht (8,18).

Naiste samal distantsil näitas ilusat tehnikat ja täielikku ülemvõimu Tiina Toropi hoolealune Diana Suumann - esmalt jooksis ta 8,25 ja finaalis juba 8,19! Temagi tõusis nagu Pedriks Eesti kõigi aegade pingereas teiseks, kiireim on olnud vaid Ksenija Balta (8,16). Kristella Jurkatamm oli 8,73ga teine ja Triin-Marie Land 8,88ga kolmas.

Eile 60 meetri jooksu võitnud Õilme Võro - samuti Toropi õpilane - tegi kuldse duubli ja võitis täna 200 meetri jooksu Eesti sisemeistrivõistluste rekordiga - 23,89. Ta senine rekord oli 24,07. Võrost kiiremini on eestlannadest halliringi läbinud vaid Katrin Käärt, kelle nimel olev rahvusrekord on 23,61. Katrin Käärdi tütar Karoli oli täna 24,73ga teine ja Kristin Saua 25,18ga kolmas.

Meeste 200 meetri sprindis tehti samuti vinge jooks - Ken-Mark Minkovski nihutas oma tippmargi 21,47-ni, Henri Sai 21,58-ni. Varem olid meeste rekorditeks 21,72 ja 21,80. Minkovski tõusis Eesti kõigi aegade pingereas viiendaks. Pronks 22,30ga Robin Saparile. Marek Niit täna starti ei tulnud.

Naiste kaugushüppes tegi sisehooaja avavõistluse Ksenija Balta. Ta piirdus seekord 6.40-ga, nooremad konkurendid seda ära kasutada ei suutnud ja järjekordne meistritiitel oli tõsiasi. Aet Laurik tuli 6.30ga teiseks ja oma rekordi 6.17ni nihutanud 15aastane Liisa-Maria Lusti kolmandaks.

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg 7.59ga, järgnesid Rain Kask (7.17) ja Igor Andrejev (7.00). Kokku teenis Hausenberg kolm medalit: kaugushüppes ja teivashüppes kulla ja 60 m sprindis pronksi.

Jaapanlane näitas klassi

Meeste kõrgushüppes tõusis latt koguni 2.34-ni, paraku ründas seda väljaspool arvestust võistelnud jaapanlane Naoto Tobe. Seda kõrgust ta üle ei saanud, kuid kirja läks siiski maailma mõistes väga kõva tulemus - 2.31. Maailma hooaja edetabelis tõusis ta jagama viiendat kohta. Eesti meistrivõistluste esikolmik hüppas mõistagi oluliselt vähem: 1. Karl Lumi 2.13, 2. Deniss Tšernobajev 2.05, 3. Kristjan Tafenau 2.00.

Naiste teivashüppes tõi Marleen Müllale meistritiitli isiklikku rekordit märkinud tulemus 4.10. Mona Linda Sikkal sai 3.70ga hõbeda ja Marin Lõo sama tulemusega pronksi.

17-aastane Jekaterina Mirotvortseva viis hiljuti 3000 m käimises Eesti U18, U20, U23 ja täiskasvanute rekordi 13.20,32-ni, parandades enda nimel olnud marki poole minutiga. Täna Eesti meistriks tulles oli ta veidi aeglasem - 13.29,51. Treener Jevgeni Terentjevi sõnul oli õpilane mõned päevad tagasi veel haige, seega uut rekordit oodata olnuks ebarealistlik. Mirotvortseva võit oli mäekõrgune, teiseks tuli 15.46,82ga Alla Šubina ja kolmandaks 16.09,08ga Anna Tipukina.

Meeste 5000 m käimise esikolmik: 1. Virgo Adusoo 22.20,01, 2. Artjom Djatšuk 25.03,88, 3. Sergei Sannikov 25.10,13.

Naiste 800 m jooks: 1. Helin Meier 2.13,38, 2. Katrina Stepanova 2.15,25, 3. Katrina Zaitseva 2.19,80.

Meeste 800 m jooks 1. Rasmus Kisel 1.58,15, 2. Deniss Šaklauskas 1.58,55, 3. Karel-Sander Kljuzin 1.58,91.

Naiste 3000 m jooks 1. Jekaterina Patjuk 9.49,56, 2. Laura Maasik 10.10,20, 3. Kaisa Kukk 10.29,88.

Meeste 3000 m jooks: 1. Mark Abner 8.28,14, 2. Olavi Allase 8.33,05, 3. Leonid Latsepov 8.34,42.