Aasta tagasi püstitatud tippmark oli löödud 0,91 sekundiga. Sise-EM-i norm jäi aga 0,39 sekundi kaugusele, kuid mittetäitnute pingereas tõusis Uljas nüüd punktitabeli põhjal edukaimaks.

Birminghami pileti omanikest võistles Võrus ainsana Taavi Peetre. 19.27 jäi veidi nõrgemaks kui eelmisel nädalal Kuressaares ja taas tuli tunnistada Maris Urtansi paremust, seekord oli lätlase kuulikaar pikem 22 cm võrra.

“Kui saan veel võimaluse heas konkurentsis joosta, siis parandan rekordit veelgi. Jänes (Jekaterina Duman) tegi natuke liiga kiire alguse, aga kasu oli sellest kindlasti,” rääkis Uljas, kes teenis sarja nimisponsorilt BIG-ilt ka ümbriku viiekohalise summaga.

Normi üritajatest oli Võrus võistlemas veel Mirjam Liimask, Veera Baranova ja Marko Aleksejev. Liimaski võiduaeg 8,43 polnud EM-i silmas pidades just eriti optimistlik. Baranova 13.06 polnud samuti selline tulemus, millega Birmingahmi peale mõelda. Aleksejev üritas kolmel katsel tippkonkurentsi viivat 2.25. Paraku tuli latt kõigil üritustel maha, esikoha tagas ka 2.19. Viimaseks võimaluseks duell normatiiviga enda kasuks pöörata on atleetidel reedel taas Võrus, kui toimumas klubide karikavõistlused.

Aleksejev osutus parimaks ka BIG Kuldliiga kolme talvise etapi kokkuvõttes. 4209 punkti tõid lisaks karikale ka 6000 krooni suuruse preemia. Teine koht kuulus Kristi Kiiratsile ja kolmas Ebe Reierile.

Lisaks Uljase rekordile võttis rekordiürituse ette ka Tiidrek Nurme. Eesti meistrivõistlustel kaks pikemat jooksumaad võitnud tartlane sihtis 1500 meetris 27 aastat Harri Uustalule kuulunud rekordit 3.49,9. Kaks sekundit jäi eesmärgist puudu, 3.51,98 oli siiski jooksja tänavusest parimast viie ja poole sekundi jagu parem.