Berliini MMi dopingukontroll tuleb karmim kui olümpial

 (1)
Dopinguproovid
AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF alustas võistlusväliste dopingukontrollide läbiviimist augustis Berliinis kergejõustiku maailmameistrivõistlustest osa võtvatele sportlastele.

"Oleme tõstnud väljaspool võistlusi ja ka MM-il läbi viidavate dopingukontrollide arvu. Dopinguproovid jätame edasiste analüüside huvides alles," vahendab Sportnet IAAF-i presidendi Lamine Diacki avaldust.

15.-23. augustini toimuva MM-i jooksul kavatsetakse teha 1000 dopingutesti, mida on võrreldes Pekingi olümpiamängudega 300 võrra rohkem. Valikuliselt säilitatakse proovid juhuks, kui tulevikus peaksid ilmnema mõned uued dopinguained või meetodid nende avastamiseks.

"Teame, et patustajad ei puhka. Meie samuti mitte," teatas Diack.

Muu hulgas avalikustas IAAF statistika, mille kohaselt viidi 2008. aastal läbi 3487 uriini ja EPO testi, neist 1823 võistlusväliselt. Numbrites ei kajastu Pekingi olümpia dopinguproovid, mida korraldas Rahvusvaheline Olümpiakomitee.

Viis enim kontrollitud riiki olid Venemaa, Valgevene, Hiina, USA ja Jamaika. Võistlusväliselt tülitasid dopingukütid 697 kergejõustiklast - 106 neist kontrolliti neli või viis, 46 kuus või seitse ning 17 atleeti rohkem kui kaheksa korda. Üks sportlane pidi andma lausa 14 proovi.