16aastane Narva kaugushüppaja jahmatas väga pika õhulennuga, Robin Nool ründas isa Eesti rekordit

 (19)
Kanteri Amsterdami EM-i eelne viimane kontrollvõistlus jäi tagasihoidlikuks
Kergejõustik
Robin Nool ja Erki Nool rõõmustamas talvel Eesti meistritiitli üle. Suvel on areng jätkunud.Foto: Rauno Volmar

Kergejõustiku A- ja B-klassi ning juunioride ja noorsoo vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel valmistas kõige suurema üllatuse Narva kaugushüppaja Vitali Rubenkov.

Augustis 17aastaseks saava nooruki senine mark oli 7.13. Rakveres näitas A-klassi sportlane hoopis teist taset: avakatse nulli järel hüppas 7.60, kolmas katse ebaõnnestus, neljandal sai kirja 7.69 ning viimastest katsetest loobus. Edetabelisse tulemused taganttuule tõttu kirja ei lähe, võiduhüppe ajal puhus tuul 2,3 m/s, lubatud on 2,0 m/s.

Tegemist oli siiski paraja bobbeamonliku pauguga. Teise koha omanik kaotas Rubenkovile peaaegu meetriga. NPSK Narvic esindaja ületas seitsme sentimeetriga Meelis Siimsoni Eesti juunioride (U20) rekordi, Eesti A-klassi rekordist rääkimata, kuid veidi tugevam tuul ei luba hüppeid rekordiraamatusse kanda. Tegemist olnuks selgelt Euroopa U18 klassi hooaja tipptulemusega, maailmas on Rubenkovi eakaaslastest enamat suutnud vaid kuubalane Maykel D. Masso (8.28) ja brasiillane Eberson Silva (7.72). Vana Maailma juunioride hulgas on tänavu kaugemale hüpanud viis sportlast.

Häid sooritusi tehti ka juunioride teivashüppevõistlusel, kus Robin Nool viis isikliku rekordi 5.15-le, Hans-Christian Hausenberg 5.10-le ja tänavu juba varem 5.15st jagu saanud Sander Moldau sai tulemusega 5.05 pronksmedali. Juunioride Eesti rekord kuulub hallidest aegadest 5.30ga Robin Noole isale Erki Noolele. Noorem Nool üritas Rakveres ka 5.31, kuid seekord see veel ei alistunud.

Noorsoo vanuseklassis sündis silmapaistev resultaat naiste kaugushüppes – Aet Laurik sai lubatud tuuleoludes kirja 6.33. Naisjuunioride seas oli Hanna-Mai Vaikla võidutulemuseks 6.11.

B-klassis säras 15aastane Ken-Mark Minkovski. Hoolimata 1,5 m/s puhunud vastutuulest viis ta 200 meetri jooksus Eesti B-klassi rekordi 22,67ni, edestades järgnevaid enam kui sekundiga. Esikoha sai ta ka kaugushüppes (6.69) ja 100 meetri sprindis (11,42).

Väljaspool arvestust lõid kaasa ka mitmed Eesti kergejõustikutipud. Gerd Kanter heitis ketast parimal katsel 62.87, Märt Israel 58.88. Igor Sjunin hüppas kolmikut 16.01, Grit Šadeiko hüppas kaugust 6.22 ja tõukas kuuli 11.71.

VÕISTLUSE PROTOKOLL