15aastane Sillamäe Kalevi käija Jekaterina Mirotvortseva pakkus 3000 meetri distantsil tõeliselt võima etteaste. Ta läbis 15 halliringi ajaga 13.57,77, edestades teiseks jäänud neidu koguni nelja minutiga (!). Tegemist on Eesti uue U18, U20, U23 ja täiskasvanute tippmargiga. Senine naiste rekord oli 14.18,15 ja kuulus Jekaterina Jutkinale. Mirotvortseva areng on olnud hüppeline, veel aasta tagasi sai ta samal võistlusmaal ajaks 15.11,1.

Vastne Eesti tippmark annab tütarlapsele Euroopa hooaja naiste edetabelis 24. koha. U18 vanuseklassi sportlastest on tänavu kiireim olnud vaid Kreeka käija Ólga Fiáska, kellel on edetabelis resultaat 13.54,72.

Häid tulemusi näitasid täna ka tõkkesprinterid. Diana Suumann sai 60 meetri distantsil ajaks 8,35, Kreete Verlin oli üheksa sajandikku aeglasem. Eesti U23 meistriks krooniti Verlin, Suumann osales väljaspool arvestust. Mõlemad naised parandasid isiklikke rekordeid. Suumann hoiab Eesti kõigi aegade siseedetabelis jätkuvalt kuuendat kohta, Verlin tõusis seitsmendaks. Eesti rekord 8,16 kuulub Ksenija Balta nimele. Verlin sai kulla ka kaugushüppes (5.79) ja 200 meetri jooksus (24,42).

Noorsoo vanuseklassi meeste hulgas sai Johannes Treiel 60 meetri tõkkesprindis taas jagu kaheksa sekundi piirist, ajaks sedapuhku 7,96. 200 meetri sprindis oli 21,76ga väledaim Tony Nõu.