VIDEO: Sagan oli võimas, aga aasta esimese "Monumendi" võitis Kwiatkowski

 (3)
Milano - San Remo ühepäevasõidu finiš
Milano - San Remo ühepäevasõidu finišFoto: Gian Mattia D'Alberto, LaPresse

Profiratturite hooaja esimese legendaarse klassiku Milano - San Remo ühepäevasõidu võitis grupisõidu eksmaailmameister Michal Kwiatkowski (Team Sky) ajaga 7:08.39.

Kolme mehe finišiduellis edestas poolakas napilt valitsevat grupisõidu maailmameistrit Peter Saganit (Bora-Hansgrohe) ja Julian Alaphilippe´i (Quick-Step Floors). Suurt 50-mehelist gruppi edestasid nad viie sekundiga.

Eduka rünnaku algatas umbes 6,2 km enne lõppu Sagan, kes ründas Poggio tõusul. Kaasa suutsid minna vaid kaks meest ja sedagi suurte raskustega. Kui kolmik vahega minema pääses, tegi ees sisuliselt ainsana tööd Sagan. Kompanjonid teadsid, et slovakk on neist finišis kõige teravama jalaga ja seetõttu hoidsid nad tagasi. Sagan finišiks ära ei taastunud ning Kwiatkowski suutis spurdiga mööduda.

Suure grupi eesotsas sai neljanda koha Rein Taaramäe klubikaaslane Alexander Kristoff (Katjuša-Alpecin).

291 km pikkune Milano - San Remo ühepäevasõit on üks viiest kõige hinnatumast klassikust ehk "Monumendist". Samasse kategooriasse kuuluvad veel Flandria velotuur (Ronde van Vlaanderen), Pariis-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege ja Giro di Lombardia.