VIDEO: Mihkel Räim Belgia klassikul kukkus, järgmine võistlus jääb vahele

 (1)
Mihkel Räim asfaldil pikali
Mihkel Räim asfaldil pikaliFoto: Ekraanitõmmis

Teist hooaega Iisraeli profiklubi Cycling Academy eest võistlev Mihkel Räim peab olude sunnil pooleli jätma võistlusturnee Belgias.

Pühapäeval sõidetud Gent-Wevelgemi klassikul (249 km) Räim kukkus ning tegi liiga parema käe randmele. Kukkumine toimus umbes 90 kilomeetrit enne lõppu ja sinna eestlase sõit ka lõppes. "Randmes oli imelik valu sees. Läksime haiglasse igaks juhuks ka pilti tegema, õnneks midagi katki polnud. Lihtsalt tugev põrutus," kommenteeris Räim juhtunut. "Järgmise stardi olen sunnitud siiski vahele jätma. Homme algaval Driedaagse De Panne-Koksijde kolmepäevasel velotuuril ma ratast joonele ei lükka. Aga pikka võistluspausi ei tohiks sisse tulla, nädalavahetusel tahaks Hispaanias uuesti võidu sõita," oli Räim optimistlik.

Gent-Wevelgemi võiduga tegi ajalugu belglane Greg Van Avermaet (BMC Racing), kes esimese ratturina suutis ühel hooajal võita kolm Belgia märtsikuist klassikut. Lisaks Wevelgemile olid Avermaetil juba võetud Omloop Het Nieuwsblad ja E3 Harelbeke. Teine oli Wevelgemil Jens Keukeleire (Orica-Scott) ja kolmas Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Gent-Wevelgem klassiku teise poole sündmused (Räime kukkumine 21.00):