Täna jõudsid võistlejad Püreneede jalamile ning distantsi lõpuosas tuli võtta ka üks esimese kategooria tõus (Col d`Aspin), mille käigus roniti 1490 meetri kõrgusele üle merepinna. Mõned kilomeetrid enne ränka tõusu võttis jooksikute grupist võiduka rünnaku ette Cummings, kes viimased 26 kilomeetrit sõitis uhkes üksinduses. Finišis edestas 35-aastane britt lähimaid rivaale 1.05-ga.

Peagrupp kaotas 4.29. Tanel Kangert (Astana) jäi peagrupist pisut tahapoole kaotades 5.18. Kohaks etapil 47.

Üldarvestuses kasvatas oma edu Greg van Avermaet (BMC), kes kuulus samuti jooksikute hulka ja sai etapil viienda koha (+3.04). Kokkuvõttes kasvas belglase edu prantslase Julian Alaphilippe (Etixx-QuickStep) ees 6 minuti ja 36 sekundi peale. Aga näiliselt suur edu on petlik. Homme ja ülehomme ootavad ees kõrgmägede etapid ning vaevalt, et Van Avermaet suudab liidrikohta hoida.

Kangert on kokkuvõttes 33. kohal (+10.58).