VIDEO: Lõuna-Aafrika tiim võitis juba neljanda etapi käesoleval Touril

 (2)
Stephen Cummings võitjana finišis
Stephen Cummings võitjana finišisFoto: LIONEL BONAVENTURE, AFP/Scanpix

Briti jalgrattur Stephen Cummings kindlustas Tour de France´i 7. etapil (162 km) Lõuna-Aafrika Vabariigis registreeritud Dimension Data meeskonnale juba neljanda etapivõidu. Kolm varasemat esikohta vormistas sprindifinišites Mark Cavendish.

Täna jõudsid võistlejad Püreneede jalamile ning distantsi lõpuosas tuli võtta ka üks esimese kategooria tõus (Col d`Aspin), mille käigus roniti 1490 meetri kõrgusele üle merepinna. Mõned kilomeetrid enne ränka tõusu võttis jooksikute grupist võiduka rünnaku ette Cummings, kes viimased 26 kilomeetrit sõitis uhkes üksinduses. Finišis edestas 35-aastane britt lähimaid rivaale 1.05-ga.

Peagrupp kaotas 4.29. Tanel Kangert (Astana) jäi peagrupist pisut tahapoole kaotades 5.18. Kohaks etapil 47.

Üldarvestuses kasvatas oma edu Greg van Avermaet (BMC), kes kuulus samuti jooksikute hulka ja sai etapil viienda koha (+3.04). Kokkuvõttes kasvas belglase edu prantslase Julian Alaphilippe (Etixx-QuickStep) ees 6 minuti ja 36 sekundi peale. Aga näiliselt suur edu on petlik. Homme ja ülehomme ootavad ees kõrgmägede etapid ning vaevalt, et Van Avermaet suudab liidrikohta hoida.

Kangert on kokkuvõttes 33. kohal (+10.58).

Vaata etapi lühikest kokkuvõtet: