VIDEO: Kuumus tegi maanteeratta MM-il liiga? Naiskonnasõidus leidis aset ebatavaline kukkumine

 (1)
Maanteeratta MM-i naiskonnasõidu medalikolmik
Maanteeratta MM-i naiskonnasõidu medalikolmikFoto: NASEEM ZEITOON, Reuters/Scanpix

Jalgratta maanteesõidu MM-i avapäev Kataris põhjustas vastakaid arvamusi. Võistlejaid vähe, pealtvaatajaid veel vähem ja kuumust ilmselgelt liiga palju. Koomiline, aga "sooja" tegid sportlased siseruumides, kus oli tänu jahutusele talutav temperatuur.

Naiskonnasõidus (40 km) leidis aset kukkumine, mida rattasõitudel reeglina ei näe. Võib kahtlustada, et Anouska Kosterile tegi liiga kuumus. Teist seletust on raske leida, trajektoori valik enne kukkumist oli sedavõrd kummaline. Hollandlanna tundus olevat peast soe ja läbi küpsetatud. Õnneks midagi hullu ei juhtunud ning olude sunnil tuli Kosteril sõitu jätkata. RaboLiv naiskond oli selleks hetkeks juba jäänud neljakesi ja tulemuse kirja saamiseks pidid kõik lõpetama. Mõistagi saadi viimane 8. koht, kaotusega üle kuue minuti.

Mitmed naised vajasid sõidu järgselt arstide abi, neil olid ilmsed kuumarabanduse tunnused. Pole ime, sest varjus oli sooja 38 kraadi, lageda taeva all päikese käes kaugelt üle 40ne.

Kaheksa naiskonna hulgas pälvis MM-tiitli Boels Dolmans Cycling Team, kes läbi distantsi ajaga 48.42. Ligemale 50 sekundiga jäi alla hõbeda saanud Canyon Sram Racing.