VIDEO: Klassiku Il Lombardia võitis Dan Martin, maailma esinumbriks tõusis Valverde


Dan Martin võidab Il Lombardia klassiku
Dan Martin võidab Il Lombardia klassikuFoto: LUK BENIES, AFP/Scanpix

Profijalgratturite kõrgeima WorldTouri sarja aasta viimase ühepäevasõidu Il Lombardia (260 km) võitis iirlane Dan Martin (Garmin-Sharp). Sellega sai parandatud nelja aasta tagune iluviga, kui Martin oli samal sõidul teine.

Võidu sepistas ta õigeaegse rünnakuga 9-liikmelisest juhtgrupist umbes 450 meetrit enne lõppu, finišijoonel oli vahe järgnevatega vaid üks sekund. Teiseks spurtis end teist aastat järjest Alejandro Valverde (Movistar), kolmas oli mullune grupisõidu maailmameister Rui Costa (Lampre-Merida).

Nädalapäevad tagasi Ponferradas maailmameistriks tulnud Michal Kwiatkowski teenis alles 77. koha. Viimastel kilomeetritel võitles poolakas krampidega ning võidu sõitmisest oli asi kaugel. Pigem oli tegu finišisse kulgemisega. Pikkade traditsioonidega Lombardia ühepäevasõit peeti seekord uuel trassil, mis viis ratturid Comost Bergamosse. Võitja keskmine kiirus oli 40,4 km/h.

Valverde tõusis tänu teise koha punktidele WorldTouri reitingu liidriks, möödudes Alberto Contadorist (Tinkoff-Saxo), kes sai Il Lombardial alles 34. koha. Lõpukurvis sattus Contador ka kukkumisse.

Vaata sõidu otsustavaid hetki: