VIDEO: Jooksikute hulka kuulunud Taaramäe näitas Baski velotuuril võimu

 (25)
Rein Taaramäe Astana meeskonna esitlusel Dubais
Rein Taaramäe Astana meeskonna esitlusel DubaisFoto: Luca Bettini, ©BettiniPhoto

Baskimaa velotuuri eelviimasel 5. etapil, millel oli pikkust 155 kilomeetrit tegi aktiivset sõitu Rein Taaramäe (Astana). Ta kuulus kohe etapi algusest suurde 30-mehelisse jooksikutegruppi, mis dikteeris tempot kuni finišini. Taaramäe sai etapil 4. koha, aidates võiduni tiimikaaslase Mikael Landa.

Üliraske etapi trassile jäi koguni 9 mäefinišit, neist kahel korral võetud lõputõus oli eriti nõudlik. Tõusu mitmel lõigul oli raskusprotsent suurem kui 20!

Jooksikute hulgast rebisid end viimastel kilomeetritel lahti neli meest, teiste seas Taaramäe ja Landa. Lisaks Astana sõitjatele püsisid kõrges mängus veel Tim Wellens (Lotto-Soudal) ja Tom Danielson (Cannondale-Garmin). Arvulise ülekaalu suutsid Astana mehed kenasti võiduks vormida.

Taaramäe kaotas võitjale lõpuks 28 sekundiga. Kokkuvõttes ta kõrgete kohtade eest kaasa ei räägi, sest eilne etapp tehnilise rikke tõttu äpardus. Mäepunktide arvestuses tõusis Taaramäe 11. kohale.

Üldvõidu nimel kemplevad Sergio Henao (Sky) ja Joaquim Rodriguez (Katjuša) olid täna võrdse ajaga vastavalt 7. ja 8. Mõlemad kaotasid Landale 56 sekundiga. Üldarvestuse kolmas on Simon Yates (Orica-GreenEdge), kes kaotab nii Henaole kui Rodriguezile 7 sekundiga.

Tiimide arvestust juhib Katjuša, Astana tõusis kolmandale kohale.

Vaata etapi viimaste kilomeetrite sündmusi: