VIDEO: Hirmutav vaatepilt Tour of Estonia finišis. Auto oli lähedal juhtgrupi rammimisele

 (146)
Süüdimatu autojuht pööras ratturitele võistlusrajale ette
Süüdimatu autojuht pööras ratturitele võistlusrajale etteFoto: Repro

Tour of Estonia esimese etapi finiš Tartus võinuks täna lõppeda väga kurvalt. Umbes 150 meetrit enne finišit lipsas napilt juhtgrupi eest läbi sõiduauto, mis ei allunud politsei märguannetele ning kokkupõrge jalgratturitega võinuks tähendada sõna otseses mõttes katastroofi.

Juhtgruppi kuulunud hilisem võidumees Martin Laas sõnas finiši järgselt, et grupi esimesed mehed olid kindlasti sunnitud pidurdama, et kokkupõrget vältida. "Hoogu võeti maha, õnneks midagi hullu ei juhtunud," jäi Laas väljaütlemistes rahulikuks.

Võistluse üks kohtunikest, UCI kategooria komissar Madis Lepajõe arvates oli kaalul kogu võistluse edasine saatus. "Kui auto ja ratturite vahel toimunuks vahetult enne finišit kokkupõrge, siis see oleks tekitanud võidusõidu mainele korvamatut kahju. Jumal tänatud, et nii ei läinud. Õnnetus tähendanuks ülemaailmset tähelepanu ja halba varju kogu Eesti riigile."

Loodetavasti on politseil võimalik tänava turvakaamerate pealt auto numbrimärk tuvastada ning juhti ränga liiklusrikkumise eest ka vastavalt karistada.

Vaata, kuidas autojuht ootamatult võistlusrajale pööras (algab 7.35):